WordPress’de Toplam Yorum Sayısını Görüntüleme

0 9.493

WordPress sitenizde toplam yorum sayısını göstermek istiyor musunuz? Yorumlar, kullanıcıların WordPress sitenize içeriğe katılmasını sağlar. Toplam yorum sayınızı göstererek, daha fazla kullanıcıyı bu görüşmeye katılmaya teşvik edebilirsiniz. Bu yazıda, WordPress’deki toplam yorum sayısını kolayca nasıl göstereceğiniz gösterilecektir.

Eklenti ile WordPress Yorum Sayısı Gösterimi

Bu yöntem kolay olması açısından herkes için kullanımı kolaydır.

Yapmanız gereken ilk şey Simple Blog Stats eklentisini yükleyip etkinleştirmektir. Daha fazla ayrıntı için, WordPress eklentisinin nasıl kurulacağı konusunda ki kılavuzumuza bakın.

Etkinleştirme sonrasında, eklenti ayarlarını yapılandırmak için Ayarlar »Simple Blog Stats sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor.

simple blog stats yorumlar

Eklenti, blog istatistiklerinizi kısa kodlar ve şablon etiketleri kullanarak göstere bilmenizi sağlar.

Bu sayfada, toplam yorum sayısı, kayıtlı kullanıcılar, kategoriler, etiketler ve daha bir çok farklı istatistikleri göstermek için kullanabileceğiniz tüm kısa kodları göreceksiniz.

WordPress sitenizdeki onaylanan toplam yorum sayısını görüntülemek için bu kısaltmayı [sbs_approved] kullanmanız gerekir.

Bu kısa kodu, herhangi bir WordPress yazı, sayfa veya metin widget’ında kullanabilirsiniz.

WordPress Yorum Sayısını Kodla Göster

Bu yöntem, WordPress dosyalarınıza kod eklemenizi gerektirir. Bunu daha önce yapmadıysanız, kodu yerleştirmeden önce dosyanın yedeğini almayı ihmal etmeyin.

Öncellikle WordPress temanızın altında yer alan  functions.php dosyasını yedek aldıktan sonra kod ekleme işlemini yapınız.

function wpb_comment_count() { 

$comments_count = wp_count_comments();
$message =  'Sitemize <strong>'.  $comments_count-> tane. '</strong> yorum yapıldı.';

return $message; 

} 

add_shortcode('wpb_total_comments','wpb_comment_count'); 
add_filter('widget_text','do_shortcode');

Bu kod, sitenizde onaylanan WordPress yorumlarının toplam sayısını veren bir işlev oluşturur. Daha sonra onu görüntülemek için bir kısa kod oluşturur. Mesaj içeriğini istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Ardından, sitenizdeki toplam yorum sayısını görüntülemek için WordPress yayınlarınızdaki, sayfalarınızdaki veya metin widget’indeki kısa kod [wpb_total_comments] ‘i kullanabilirsiniz.

Bu makalenin, WordPress sitenizdeki toplam yorum sayısını görüntülemenize yardımcı olmasını diliyoruz. Aklınıza takılan yada eklemek istediğiniz her şeyi bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.