WordPress için en iyi Google AdSense Eklentileri

22 1.046

Google AdSense, dünya çapında en büyük reklamcılık ağıdır. Milyonlarca web sitesi sahibi AdSense sayesinde sitelerinden gelir elde etmektedir. Reklam gösterim çeşitliliği açısından en büyük firmaların başında geldiğini söylesek sanırım yanılmış olmayız.

WordPress sitenizden gelir elde etmek için AdSense başvurusu yapıp onay aldıysanız tebrikler. Asıl kafa karıştıran nokta şimdi karşınıza geliyor. Çünkü WordPress kendi içerisinde yerleşik reklam alanlarını barındırmıyor. Sitenize reklam kodlarını yerleştirmek için Google AdSense eklentisi kullanmanız gerekli.

Yazı İndeksi

Google AdSense Eklentileri

WordPress yerleşik olarak reklam ağı servislerine doğrudan destek sağlamaz. Yazı ve sayfalarınız içerisinde reklam gösterimi yapmanız için AdSense tarafından verilen kodu elle eklemeniz gerekmektedir. Ancak sitenizde çok fazla içerik olduğunu düşünürsek kod ekleme işlemi bir hayli zaman gerektirecektir.

Birazdan vereceğimiz WordPress AdSense eklentileri reklam kodunuzu yerleştirmede size yardımcı olacaktır. Her eklenti farklı gösterim alanlarına destek vermektedir. Doğru Google AdSense yerleşimi yapmak için size yardımcı olacaklar.

Insert Post Ads

insert post ads kullanımı

Insert Post Ads, sitenizin içeriğine kolayca reklam kodu yerleştirmenize yardımcı olmaktadır.  Eklenti ayarlarından içerikten önce, içerikten sonra ve belirtilen sayıda paragrafdan sonra AdSense reklamı gösterimi yapabilirsiniz. Örneğin, paragraf başı reklamı eklediğinizde her yazınızın üzerinde sabit reklam gösterimi yapabilirsiniz.

Diğer Google AdSense Eklentileri gibi, çeşitli reklam türlerini destekler ve sitenize reklamlar eklemenizi kolaylaştırır.

EKLENTİYİ İNDİR

WP Quads

AdSense Plugin WP QUADS

WP Quads, sitenizin içeriğine birden fazla reklam göstermenize olanak tanıyan popülaritesi yüksek bir  Google AdSense eklentisidir. Bu eklentinin popüler olmasının temel nedeni tüm WordPress temaları ile sorunsuz yerleşim desteği vermesidir.

Eklenti ayarlarından, Google Reklamları konumunu yazı başlangıcına, ortasına,  sonuna ve seçtiğiniz paragraflar arasında gösterebilirsiniz. Reklamları kullanıcı tipine, yazı ve sayfa bazında özelleştirilebilmesini esnek olarak destekliyor.

EKLENTİYİ İNDİR

Ad Inserter

Ad Inserter WordPress Ads Management

Ad Inserter, WordPress için gelişmiş reklam yönetim eklentilerinden biridir. Bu eklenti, AdSense ve benzeri bir çok reklam ağını sitenize eklemek için kullanıma uygundur. Doğru reklam yerleşimi yapmanız için size yardımcı olan eklendi güçlü bir yazılım kadrosuna sahiptir.

Eklenti 16 farklı reklam boyutu için yerleşim desteği vermektedir. Reklam yerleşiminizi yapmanızın ardından otomatik olarak yazı ve sayfalarınızda ek işlem yapmadan gösterim sağlayabilirsiniz. Ayrıca eklenti AMP sayfalarınız içinde reklam yerleşim desteği verdiğini belirmek isteriz.

EKLENTİYİ İNDİR

Advanced Ads

advanced ads wordpress adsense eklentisi

Advanced Ads, WordPress sitenizde istediğiniz tüm reklam ağlarının kodlarını eklemenize ve koşullar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Yukarıda bahsettiğimiz eklentilerle hemen hemen aynı özellikleri içerisinde barındırıyor. Yazılımsal açıdan son derece iyi kodlanması nedeniyle listemizde yer vermeyi ve ona bir şans tanımanızı istiyoruz.

EKLENTİYİ İNDİR

Genel Değerlendirme

Listemizi oluştururken temel olarak yazılım desteği ve işlevselliğe önem vererek eklentilere yer vermeye çalıştık. Bir çok farklı reklam yönetim eklentisini WordPress eklenti arşivi üzerinden ulaşmanız mümkün. Vermiş olduğumuz dört eklentide kendi içerisinde barındırdığı farklı özellikleri ile işinize yarabilir.

Bizim için en önemli nokta WordPress uyumu ve güncelleme alma sıklıkları oldu. Doğru reklam yerleşimi yapmak için verdiğimiz eklentilerin hepsi size yardımcı olacaktır. Eklentileri kullanırken mutlaka Google Adsense reklam kurallarına uygun şekilde reklam eklediğiniz den emin olun. Reklam kuralları hakkında daha detaylı bilgi için https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=tr adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi ayrıca eklemek istedikleriniz için yorum yapmaktan çekinmeyin.

22 Yorum
 1. Samir Kərimov

  Selam olsun bu reklamları “http://prntscr.com/ig088g” hangi eklenti ile eklediniz?

  1. WpGurme

   Google Adsense Eşleşen içerik reklam kodunu kullanarak ekledik. Özel bir eklenti kullanmadan WordPress sitenize ekleyebilirsiniz. Tema dosyalarınız içerisinde ilgili alana kodu ekleyerek gösterim yapılmaktadır.

 2. Melin Özsoy

  Hocam tema içerisine düzgün olarak eşleşen içerik reklam kodunu yerleştiremedim. Verdiğiniz eklentiler ile denedim ama istediğim gibi olmadı. Farklı bir eklenti ile yapılışını sitenizde anlatma şansınız var mı yada ücretli olarak siteme ekler misiniz? İletişim formundan size site adresimi ve kullandığım tema bilgilerini verdim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

  1. WpGurme

   Yakında Google AdSense eşleşen içerik reklam modeli kullanımı ile ilgili bir yazı hazırlayacağız.

 3. Mehmet

  Hocam sizin kullandığınuz eklenti hangisidir

  1. WpGurme

   Insert Post Ads eklentisini kullanmayı tercih ediyoruz. Tabi ki kullandığınız temaya göre farklı eklentiler seçilebilir. Reklam yerleşimi açısından ayrıca Ad Inserter bir şans verebilirsiniz. Biz sitemizde sayfa içi içi esnek tek tip reklam kullanıyoruz. Ancak siz farklı boylarda reklam gösterimini düşünüyorsanız Ad Inserter eklentisini denemelisiniz.

 4. Mehmet

  Hocam merhaba. Adsense otomatik reklamları wordpress amp sayfalarıma nasıl eklerim? Ayrıca senin bu yazıda olduğu gibi amp sayfalarına yazı içi reklam nasıl ekleniyor? Adinserter kullanıyorum bu eklenti ile amp sayfalarında istediğim kısma nasıl reklam eklerim?

  1. WpGurme

   Google AdSense reklamlarını AMP sayfalarımızda gösterimini, kullandığımız eklentinin içerisinde yer alan reklam yerleşimi ayarlarını kullanarak yapıyoruz. İstersen Google AdSense panelin üzerinde yer alan Optimizasyon > Lab’ler sekmesine gelerek AMP Otomatik reklamlar kodunu kullandığın eklenti içerisine ekleyebilirsin.

 5. Mehmet

  Adsense-lablar kısmından aldığım kodu nereye yapıştırmam gerekiyor hocam. Benim teknik bilgim hiç yok.

  1. WpGurme

   Gerekli bilgilendirmeler yapıldı.

 6. Denizİlkay

  Bilgiler için teşekkürler. Eşleşen içerik reklam kodu tam olarak nereye eklenmeli. Biraz detay verebilir misiniz?

  1. WpGurme

   Daha fazla bilgi için https://wpgurme.com/google-adsense-eslestirilen-icerik-kullanimi-wordpress/ bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

 7. Hocam yazınız çok faydalı teşekkür ediyorum. İsimde de belirttiğim sitemin TBM’si çok düşük. Bunu arttırmak için ne yapmam gerekiyor?

  1. WpGurme

   Adsense reklam inceleme merkezi üzerinden sitenize uygun olmadığını düşündüğünüz reklamların gösterimini engelleyebilirsiniz.

 8. sema

  Merhaba hocam, nasılsınız?

  Müsaadenizle 2 soru sormak istiyorum:

  1-Sizce hangi AMP eklentisi daha sade ve işlevsel? Sizin kullandığınız Google ve WP’nin kendi eklentisini mi tavsiye ediyorsunuz?

  2- Şu yönergede geçen etiketi WP Teması’nın hangi bölümünde bulunuyor? Ben header.php içinde bulamadım. footer.php içinde var ama kastedilen o mu acaba? Kısaca bu kodu nereye yapıştırmam lazım:

  amp-auto-ads komut dosyasını kopyalayıp sayfanızın bölümüne yapıştırın. Bu komut dosyası, gerekli amp-auto-ads kitaplıklarını yükler. amp-auto-ads bileşeni hakkında daha fazla bilgi
  AMP Otomatik reklam kodunu kopyalayıp açılış etiketinin hemen sonrasına yapıştırın.

  AMP için Otomatik reklamlar yaklaşık 10-20 dakika içinde sayfalarınızda gösterilmeye başlar.

  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi çalışmalar dilerim.

  1. WpGurme

   AMP for WP eklentisini kullanıyoruz bir çok sitemizde. Eklenti üzerinde AMP otomatik reklamları aktif etmek için AMP > Settings > Advance Settings ekranına ulaşmanız ve ardından Enter HTML in Head ve Enter HTML in Body (beginning of body tag) alanlarına Google Adsense üzerinden aldığınız kodları eklemeniz gerekmektedir.

 9. Burak

  Merhaba, şöyle bir eklenti var mi acaba bildiğınız kullanicilara yazdiklari yazilara özel reklam eklemelerini sağlayacak bir eklenti yani adsenseden kodu alsalar benim onlara sundugum panelden ayarladigim yerden kodu girseler kendi yazdiklari yazida o eklenen koddaki reklam çıksa

  1. WpGurme

   Advanced custom fields eklentisi ile her kullanıcıya özgü reklam alanları tanımlayarak, yazı içerisine reklam yerleşimi yaptırabilirsiniz.

 10. Hülya

  Merhabalar wordpress sayfamda kullandığım adsense eklentisi birden sayfa düzenini bozdu.Bunun üzerine yeni adsense eklentileri denedim fakat bu eklentileri de tek tek denediğimde eklentiyi aktif hale getirince sayfada konu başlığı ve resim çıkıyor gerisi çıkmıyor.Senelerden beri adsense eklentisi kullanırım ilk defa bu durumla karşılaşıyorum.Günlerdir uğraşıyorum ama sorunun ne olduğunu bulamadım.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
  İyi çalışmalar

  1. WpGurme

   Kullandığınız eklentiyi yazar mısınız?

 11. Hülya

  En son Adman eklentisini kullanırken sorun başladı ve hemen kaldırıp diğer adsense eklentilerini denedim fakat hepsinde sonuç aynı maalesef konunun başlık ve resimden aşağısı yok oluyor.

  1. WpGurme

   Kullandığınız Adsense reklam kodları üzerinde oynama yapmış olma ihtimaliniz var mı?

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.