Google AdSense, dünya çapında en büyük reklamcılık ağıdır. Milyonlarca web sitesi sahibi AdSense sayesinde sitelerinden gelir elde etmektedir. Reklam gösterim çeşitliliği açısından en büyük firmaların başında geldiğini söylesek sanırım yanılmış olmayız.

WordPress sitenizden gelir elde etmek için AdSense başvurusu yapıp onay aldıysanız tebrikler. Asıl kafa karıştıran nokta şimdi karşınıza geliyor. Çünkü WordPress kendi içerisinde yerleşik reklam alanlarını barındırmıyor. Sitenize reklam kodlarını yerleştirmek için Google AdSense eklentisi kullanmanız gerekli.

Google AdSense Eklentileri

WordPress yerleşik olarak reklam ağı servislerine doğrudan destek sağlamaz. Yazı ve sayfalarınız içerisinde reklam gösterimi yapmanız için AdSense tarafından verilen kodu elle eklemeniz gerekmektedir. Ancak sitenizde çok fazla içerik olduğunu düşünürsek kod ekleme işlemi bir hayli zaman gerektirecektir.

Birazdan vereceğimiz WordPress AdSense eklentileri reklam kodunuzu yerleştirmede size yardımcı olacaktır. Her eklenti farklı gösterim alanlarına destek vermektedir. Doğru Google AdSense yerleşimi yapmak için size yardımcı olacaklar.

Insert Post Ads

insert post ads kullanımı

Insert Post Ads, sitenizin içeriğine kolayca reklam kodu yerleştirmenize yardımcı olmaktadır.  Eklenti ayarlarından içerikten önce, içerikten sonra ve belirtilen sayıda paragrafdan sonra AdSense reklamı gösterimi yapabilirsiniz. Örneğin, paragraf başı reklamı eklediğinizde her yazınızın üzerinde sabit reklam gösterimi yapabilirsiniz.

Diğer Google AdSense Eklentileri gibi, çeşitli reklam türlerini destekler ve sitenize reklamlar eklemenizi kolaylaştırır.

EKLENTİYİ İNDİR

WP Quads

AdSense Plugin WP QUADS

WP Quads, sitenizin içeriğine birden fazla reklam göstermenize olanak tanıyan popülaritesi yüksek bir  Google AdSense eklentisidir. Bu eklentinin popüler olmasının temel nedeni tüm WordPress temaları ile sorunsuz yerleşim desteği vermesidir.

Eklenti ayarlarından, Google Reklamları konumunu yazı başlangıcına, ortasına,  sonuna ve seçtiğiniz paragraflar arasında gösterebilirsiniz. Reklamları kullanıcı tipine, yazı ve sayfa bazında özelleştirilebilmesini esnek olarak destekliyor.

EKLENTİYİ İNDİR

Ad Inserter

Ad Inserter WordPress Ads Management

Ad Inserter, WordPress için gelişmiş reklam yönetim eklentilerinden biridir. Bu eklenti, AdSense ve benzeri bir çok reklam ağını sitenize eklemek için kullanıma uygundur. Doğru reklam yerleşimi yapmanız için size yardımcı olan eklendi güçlü bir yazılım kadrosuna sahiptir.

Eklenti 16 farklı reklam boyutu için yerleşim desteği vermektedir. Reklam yerleşiminizi yapmanızın ardından otomatik olarak yazı ve sayfalarınızda ek işlem yapmadan gösterim sağlayabilirsiniz. Ayrıca eklenti AMP sayfalarınız içinde reklam yerleşim desteği verdiğini belirmek isteriz.

EKLENTİYİ İNDİR

Advanced Ads

advanced ads wordpress adsense eklentisi

Advanced Ads, WordPress sitenizde istediğiniz tüm reklam ağlarının kodlarını eklemenize ve koşullar oluşturmanıza olanak sağlıyor. Yukarıda bahsettiğimiz eklentilerle hemen hemen aynı özellikleri içerisinde barındırıyor. Yazılımsal açıdan son derece iyi kodlanması nedeniyle listemizde yer vermeyi ve ona bir şans tanımanızı istiyoruz.

EKLENTİYİ İNDİR

Genel Değerlendirme

Listemizi oluştururken temel olarak yazılım desteği ve işlevselliğe önem vererek eklentilere yer vermeye çalıştık. Bir çok farklı reklam yönetim eklentisini WordPress eklenti arşivi üzerinden ulaşmanız mümkün. Vermiş olduğumuz dört eklentide kendi içerisinde barındırdığı farklı özellikleri ile işinize yarabilir.

Bizim için en önemli nokta WordPress uyumu ve güncelleme alma sıklıkları oldu. Doğru reklam yerleşimi yapmak için verdiğimiz eklentilerin hepsi size yardımcı olacaktır. Eklentileri kullanırken mutlaka Google Adsense reklam kurallarına uygun şekilde reklam eklediğiniz den emin olun. Reklam kuralları hakkında daha detaylı bilgi için https://support.google.com/adsense/answer/1346295?hl=tr adresini ziyaret etmenizi öneririz.

Aklınıza takılan tüm soru ve görüşlerinizi ayrıca eklemek istedikleriniz için yorum yapmaktan çekinmeyin.

5.0
03