MailChimp WordPress Eklentileri

1 561

MailChimp WordPress eklentileri ile okurlarınıza periyodik olarak e-posta bülteni gönderimi yapabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz temaların bir çoğunda MailChimp için hazırlanmış birleşenler görmüşsünüzdür. E-posta abone listesi oluşturmanın ve göndermenin bir çok farklı yolu var. Bunlar içinde en popüler olan servis kuşkusuz MailChimp olduğunu söyleyebiliriz.

Aklınıza hemen şu soru gelebilir, neden e-posta gönderimi için bir servis kullanmalıyım? Bu sorunun bir çok cevabı var ancak en önemli kısım hosting firmalarının sunduğu saatlik e-posta gönderim limitidir. Ortalama olarak tüm hosting firmaları saatlik 100 e-posta gönderimine izin vermektedir. MailChimp ücretsiz olarak sunduğu özellikler ile blog sahiplerinin ilgisini çekmektedir.

Sizler için daha önce kullandığımız ve memnun kaldığımız eklentileri ve genel özelliklerini bu yazımızda sıralayacağız.

Yazı İndeksi

MailChimp for WordPress

mailchimp for wordpress eklentisi

Bu eklenti MailChimp listelerinizi büyütmenize ve e-posta bültenleri oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Sitenizde farklı gösterim şekilleri ile ziyaretçilerinizin bülteninizde yer almasını sağlayabilirsiniz. Eklenti ayrıca farklı eklenti ve özel alanlar desteğini bünyesinde bulundurmaktadır.

Masaüstü ve mobil tasarımlarınıza otomatik olarak uyum sağlamaktadır. Ücretli sürümünde ek özellikler sunmakta. Ancak ücretsiz sürümü bir çok WordPress kullanıcısı için yeterli özellikleri sunuyor.

EKLENTİYİ İNDİR

MailChimp Forms by Optin Cat

wordpress mailchimp forms by optin cat eklentisi

Son dönemlerde fazlaca kullandığımız bu eklenti farklı ve güzel formlar oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Sürükle bırak desteği ve kolay düzenleme arayüzü sayesinde kolayca formlar oluşturabilirsiniz. Ücretli eklentilerde bulunan aksiyon desteği Optin Cat tarafından ücretsiz sunulmaktadır.

Mobil ve masaüstü tasarımlarda sorunsuzca kullanabilirsiniz. Eklentinin kullanımı ve yazılımcı desteği son derece başarılı olduğunu belirtmeliyiz. Yazı, sayfa ve birleşen alanlarında ayrıca aksiyon tetiklemesi sayesinde e-posta listenizi büyütmeniz de fayda sağlayabilir.

EKLENTİYİ İNDİR

Easy Forms for MailChimp

easy forms for mailchimp wordpress eklentisi

MailChimp API anahtarınız ile sitenizi hesabınıza bağlar ve tüm liste bilgilerinizi takip edebilirsiniz. Siteniz içerisinde sayfa, yazı ve birleşen alanlarında basit formlar oluşturarak bülten listenizi kolayca büyütebilirsiniz. Özelleştirme açısından farklı seçenekleri size sunmaktadır. Eklenti ile sınırlama olmadan istediğiniz kadar kayıt formu oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi ile oluşturduğunuz formlar mobil tasarımınızda sorun oluşturabilir. Formları farklı cihazlar üzerinde test etmenizi öneririz.

EKLENTİYİ İNDİR

Contact Form 7 MailChimp Extension

contact form 7 mailchimp eklentisi

Contact Form 7 eklentisinde abonelik kaydı özelliği katmak için sade ve basit bir eklenti. API desteği sayesinde otomatik olarak kayıtları MailChimp hesabınız ile senkronizasyon yapabilirsiniz. Eklentinin çok fazla bir özelliği yok. Kullanımı kolay ve bir kaç küçük ayar yapmanıza izin veriyor.

Masaüstü ve mobil tasarımlar üzerinde sorunsuz kullanabilirsiniz. Farklı formlar üzerinde ayrıca kullanmanızda mümkün.

EKLENTİYİ İNDİR

WooCommerce MailChimp

wordpress woocommerce mailchimp eklentisi

WooCommerce MailChimp eklentisi e-ticaret sitenizde belirli alanlar içerisinde fromlar eklemenize olanak sağlamaktadır. Sitenize gelen potansiyel müşterilerinize e-posta üzerinden ulaşmak için formlar kullanabilirsiniz. Ayrıca otomatik olarak sipariş veren müşterilerinizi liste içerisine alabilirsiniz.

WooCommerce sitenizde kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz eklentilerden birisi olma özelliğine sahip. WordPress sitenize yük bindirmeden rahatça kullanabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Bilinmesi Gerekenler

WordPress sitenizin trafiğini artırmanız açısından e-posta listesi kullanmanız size başarı sağlayabilir. Haftalık yada aylık olarak okurlarınıza yada müşterilerinize bilgilendirme amaçlı toplu e-posta gönderi yapmak için MailChimp servisini kullanmanızı tavsiye ederiz.

Kullandığınız farklı bir eklenti var ise bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Aklınıza takılanları ve sormak istediğiniz her şey için bize yorum yapmaktan çekinmeyin.

1 Yorum var
  1. orhan alem

    iyi günler, mailchimp for wordpress eklentisinin kurulum ayarları hakkında bilgi verebilirmisiniz lütfen

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.