WordPress Sosyal Medya Otomatik Gönderim Eklentileri

4 2.432

Yazılarınız sosyal medya platformları üzerinde paylaşmak sıkıcı ve zaman alan bir işlem. Fakat sitenizin trafiği açısından sosyal medya paylaşımları gerçekten önemli. Daha önce WordPress SEO ipuçları yazımızda bu konuya değinmiştik.

Sitenizin içeriğini paylaşıla bilir yapmak için WordPress sosyal medya eklentileri kullanmanız. Böylece içeriğiniz için daha fazla trafik elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Oluşturacağınız sosyal medya hesapları ile içeriğinizle ilgilenen kişilere ulaşmanız mümkün.

Listemizde yer alan otomatik paylaşım eklentileri ücretsiz ve pro versiyonları bulunmaktadır. Bu nedenle eklenti seçiminizi yaparken size en uygun olanı belirleyerek kullanmanızı tavsiye ederiz.

Yazı İndeksi

NextScripts: Social Networks Auto-Poster

NextScripts: Social Networks Auto-Poster WordPress Eklentisi

NexScripts tarafından geliştirilen Social Networks Auto-Poster eklentisi, popüler olan bir çok sosyal medya platformuna otomatik gönderim yapabilmekte. Ücretsiz olarak sunulan sürümde Facebook, LinkedIn, Twitter ve Medium gibi büyük ağlara gönderim yapabiliyor.

Ücretli sürümünde ise daha fazla sosyal medya platformuna destek veriyor. Ücretsiz sürüm bir çok blog sitesi sahibi için yeterli özellikleri içerisinde barındırıyor.

EKLENTİYİ İNDİR

Blog2Social: Social Media Auto Post & Scheduler

Blog2Social: Social Media Auto Post & SchedulerBlog2Social gelişmiş özellikler ile donatılmış bir eklenti. İçerisinde neredeyse tüm sosyal ağlara gönderim yapabilecek API destesiğini barındırıyor. Ücretli sürümü bir çok esnek özelliği beraberinde sunuyor. Ücretsiz sürümünde ise kısıtlamalı olsa da bir çok sosyal medya ağını desteklemekte.

EKLENTİYİ İNDİR

Jetpack by WordPress.com

JetPAck Sosyal Medya ayarları

JetPack içerisinde yer alan Publicize modülü ile kolayca sosyal medya üzerine otomatik paylaşımlar yapabilirsiniz.  Publicize şuan için sınırlı sayıda platforma destek vermektedir. Otomatik paylaşım yapabileceğiniz ağlar Facebook, Twitter, Google+, Tumblr ve LinkedIn ile sınırlıdır.

Jetpack kullanıyorsanız, Jetpack > Ayarlar > Paylaşım sekmesi altından otomatik paylaşım ayarlarını aktif edebilirsiniz. İngilizce Jetpack kullanıyorsanız,  Jetpack > Settings > Sharing sekmesine gelin ve ardından Automatically share your posts to social networks seçeneğini aktif edin.

EKLENTİYİ İNDİR

Nelio Content – Social Media Marketing Automation

Nelio Content – Social Media Marketing Automation

Nelio Content, tüm programlanmış içeriğinizi bir bakışta görmenize olanak sunar. Düzenleyici arayüzü ve otomatik gönderme özelliklerini de içerir. Ayrıca, otomatik olarak yayınları etiketleme ve blogunuzdaki makaleler arasında link oluşturma gibi içerik pazarlama stratejilerini öneren sanal bir “içerik asistanı” ile birlikte gelir.

Kullanımı ilk etapta biraz karışık gelebilir. Eklentiyi kullandıkça arayüze olan alışkanlığınız artacağını göz önüne alın.

EKLENTİYİ İNDİR

If This Then That

ifttt applet olusturma

If This Then That belirli koşullara göre işlemlerin sağlandığı bir servistir. Kullanımı kolay ve basit bir arayüz üzerinden kolayca otomatik gönderimlerinizi oluşturabilirsiniz. Verilen tüm hizmetler ücretsiz olarak sağlanıyor. Ama listemizde yer alan WordPress eklentileri kadar fazla sosyal ağ desteğini sunmuyor.

ZİYARET ET KILAVUZ

Son Olarak

Listemizi oluştururken ücretsiz eklentileri derlemeye çalıştık. Ücretli olarak bir çok farklı eklenti bulunmaktadır. Ücretli eklentiler daha fazla özellik ve sosyal ağ desteği sunmaktadır. Bir eklenti seçmeden önce mutlaka desteklediği ağları kontrol ederek kullanmaya başlayın.

Listemiz haricinde kullandığınız bir eklenti var ise bizimle yorum olarak paylaşmanızı rica ederiz. Ayrıca aklınıza takılan ve sormak istediklerinizi çekinmeden yorum olarak gönderebilirsiniz.

4 Yorum
 1. foloren torium

  Very interesting points you have noted, thanks for putting up.

 2. UğurZengin

  Teşekkürler

 3. cenk

  10 numara bir paylaşım olmuş. Saatlerdir yabancı siteleri geziniyorum ücretsiz düzgün bir eklenti için. Ne düzgün bir eklenti tavsiyesi ne de düzgün çalışan bir eklenti buldum. Blog2Social kullanmaya başladım sayenizde gerçekten çok başarılı bir eklenti. Tek tek api arayıp eklentiye tanırmak için uğraştırmıyor tek tıkla bağlanıyor. Tekrar teşekkürler.

  1. WpGurme

   Rica ederiz, mutlu bloglamalar (:

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.