WordPress İçindekiler Tablosu Eklentileri

8 1.417

WordPress içindekiler tablosu eklentileri yazılarınızın daha rahat okunabilmesi açısından önemlidir. Uzun ve detaylı yazılar hazırlıyorsanız, içindekiler tablosu oluşturarak okurun tam olarak merak ettiği başlığa yönelmesini sağlayabilirsiniz.

İçindekiler tablosu SOE açısından öneme sahiptir. Bunlardan en önemlisi Google arama sonuçlarında Rich Snippet göstermesine yardımcı olmasıdır. İçeriğimizi daha bulunabilir bir hale getirmek, ziyaretçi trafiğimizin artmasında önemli bir rol oynadığını hepimiz biliyoruz.

Artık içindekiler tablosunu blogunuza eklemenin faydalarını bildiğinize göre, tanıtacağımız WordPress eklentilerinden bir tanesini sitenize ekleyebilirsiniz.

Yazı İndeksi

İçindekiler Tablosu Eklentileri

Listemiz içerisinde yer alan WordPress eklentileri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Kod bilgisi gerektirmeden kolayca sitenizde kullanabilirsiniz.

Table of Contents Plus

TOC WordPress eklentisi

Neredeyse her projemizde eksiksiz olarak kullandığımız Table of Contents Plus listemizin başında olmayı fazlasıyla hak ediyor. Eklenti ücretsiz olarak içerik tablosu oluşturmak isteyen kişilerin tüm ihtiyaçlarını eksiksiz olarak kendi içerisinde sunuyor.

Wikipedia içeriklerinde sıkça görmeye alıştığımız içindekiler tablosu tarzında bir görünüme sahip olarak geliyor. İsteğiniz doğrultusunda özelleştirme ve kısa kod desteği sayesinde yazılarınızın istediğiniz bölümünde gösterim yapabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Table of content

TOC WordPress eklentisi

Table of content eklentisini yazı ve sayfalarınız içerisinde kısa kod ile kullana bilmektesiniz. Hazırlamış olduğunuz içeriğin tam olarak neresinde görünmesini istiyorsanız o kısım içerisinde kısa kod ekleyerek gösterimi yapabilirsiniz.

Basit bir yönetim ekranına sahip olan eklenti uzun süredir güncelleme almadı. Ancak sorunsuz olarak WordPress sitenizde kullanabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Simple TOC

Simple TOC WordPress eklentisi

Yazı ve sayfalarınız içerisinde kısa kod ile aktif edebileceğiniz bir eklenti. İçindekiler listenizi bağlantılı ve bağlantısız olarak listeleme yaptırabilirsiniz. Kullanımı kolay olan bu eklenti tasarım açısından bazı durumlarda tasarımınızda sapmalara neden olabilmektedir.

Sitenizde kullanmadan önce mutlaka belirli yazılar üzerinde test ederek kullanmanızı tavsiye ederiz.

EKLENTİYİ İNDİR

CM Table Of Contents

CM Table Of Contents WordPress eklentisi

Üstbilgiler ve css sınıflarını kullanarak içerik bölümü bölümlerini özelleştirebilirsiniz. Eklentinin ücretli ve ücretsiz sürümü arasında ki farklar çok büyük olmadığı için bu eklentiyi listemiz içerisine dahil etmeyi uygun bulduk.

Eklenti özelleştirme ve kısa kod kullanımı sayesinde sitenizde aklınızda olan içindekiler tablosunu oluşturmanızda yardımcı olacaktır. Genel olarak tema üzerinde bozulma yada tasarıma uyumsuzluk söz konusu değildir. Ancak kısa kod kullanırken test etmenizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

EKLENTİYİ İNDİR

f(x) TOC

f(x) TOC WordPress eklentisi

f(x) TOC , kısa kod ile içindekiler listesini içeriğinize eklemenizi sağlıyor. Bu eklenti, içeriğinizdeki tüm başlığı (h1-h6) ayrıştırır ve bir içerik tablosu olarak görüntüler.

Özelleştirme açısından son derece başarılı olan bu eklenti mevcut özellikleri ile son derece başarılı.

EKLENTİYİ İNDİR

Bilinmesi Gerekenler

Listede yer verdiğimiz tüm eklentiler yazı ve sayfalarınız içerisinde içerik listesi oluşturmanızı sağlamaktadır. İçindekiler listesi kullanımının avantajları azımsanmayacak kadar çok olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Sitenizin daha fazla kullanıcı ve SOE dostu olması için kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Sitenizi geliştirmek için listemizde yer alan bir eklentiyi denemekten çekinmeyin.

Aklınıza takılan soruları veya eklentiler ile yaşadığınız sorunları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

8 Yorum
 1. Serdar

  Teşekkürler güzel anlatımınız için.. Worspress hakkında bir çok şeyi siteniz sayesinde öğrendim.

  1. WpGurme

   Rica ederiz 🙂

 2. Muhammed

  Merhaba, bir şey merak ettim de onu soracaktım… Ben google’den sizin yazınıza girmeden çnce yıldızlar gözüküyor bu normal bi şey ama asıl garip olan sayfanızda yıldız oylama kısmı bulamadım. Eğer sayfaya koymadan google’a koyabildiyseniz nasıl yaptınız diye soracaktım. Bende öyle yaparım o zaman 🙂

  1. WpGurme

   Sitemizde kk star kullanıyorduk daha önce şuan için kaldırmak durumunda kaldık. İyi niyetli arkadaşlar proxy üzerinden her sayfaya 70000 yıldız değerlendirmesi göndererek sitemize saldırı yaptıkları için kaldırmak durumunda kaldık. Google sitemizi taradıkça arama sonuçlarında yer alan yıldızları silecektir. Farklı bir yöntemle yıldız gösterimi yapmadık 🙂

 3. Muhammed

  Hımm üzüldüm, şimdi benimde siteme yıldız koyasım gelmedi şimdi.

  1. WpGurme

   Umarım sizin okurlarınız daha iyi niyetlidir.

 4. Muhammed

  İyi mi dediniz kötümü dediniz anlamadım şimdi 🙂

  1. WpGurme

   İyi yönde söylediğimi belirtmek isterim 🙂

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.