WordPress için En İyi Sosyal Medya Eklentileri 2021

1 4.728

WordPress siteniz için en iyi sosyal medya eklentilerini mi arıyorsunuz? WordPress için çok fazla sosyal medya eklentisi var; yeni başlayanlar için en iyi eklentiyi seçmek zor olabiliyor. Bu yazıda size hemen yükleyebileceğiniz WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerinden bazılarını göstereceğiz.

Yazı İndeksi

WordPress Sosyal Medya Eklentileri

WordPress için çoğu sosyal medya eklentisinin temel sorunu performans. Bu eklentiler ek stil sayfaları ve komut dosyaları yüklemek zorunda oldukları için genellikle web sitenizi yavaşlatır. Bu konuyla ilgili ,WordPress eklentilerinin sitenizin yükleme süresini nasıl etkilediği ile ilgili bir makale ayrıca yazacağız.

WordPress sitenizin özellikleri ve performansı arasında bir denge bulmanız gerekir. Bir sürü özelliklere sahip bir sosyal medya eklentisi, web sitenizi yavaşlatıp kullanıcı deneyimini etkiliyorsa size faydadan çok zararı olacaktır.

Hangi sosyal ağların web sitenizde daha belirgin şekilde görüntüleneceğine karar vermeniz gerekir. Aktif olarak kullandığınız ve paylaşım yaptığınız sosyal ağları seçmek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilir.

Birçok sosyal medya eklentisi, kenar çubuğunda, makalenin altında, makale başında yada haricinde sosyal simgeler göstermenize izin verir. Onları sitenizde nasıl göstermek istediğinize ve eklenti bu seçeneği destekliyorsa seçim yapmanız gerekir.

Bunu söyledikten sonra, WordPress için en iyi sosyal medya eklentilerine bir göz atalım.

EA Share Count

wordpress sosyal medya eklentisi ea share count

EA Share Count, listemizde kullanımı en kolay ve WordPress açısından en hızlı sosyal medya eklentisidir. Şuan için belirli sosyal ağları destekler: Facebook, Twitter, Google+, Stumbleupon, Pinterest ve LinkedIn.

Üç farklı düğme stili vardır ve düğmeleri nerede göstereceğinizi (içeriğin öncesinde,  sonrasında veya kısa kod ile) seçebilirsiniz. Özel yazı türleri için de etkinleştirebilirsiniz.

Eklenti, her ağ için sosyal paylaşım sayısını gösterebiliyor. Ayrıca, tüm ağlardaki toplam paylaşım sayısını ayrıca gösterebiliyorsunuz.

EA Share Count, GitHub’da barındırılıyor. Daha önce GitHub’dan eklentileri kurmadıysanız, lütfen GitHub’dan WordPress eklentilerinin nasıl kurulacağı ile ilgili kılavuzumuzdaki talimatları izleyin.

EKLENTİYİ İNDİR

Sassy Social Share

wordpress sosyal medya eklentisi sassy social share

Sassy Social Share, WordPress için sosyal medya eklentisi tonlarca seçenek ile gelir ve özelleştirmesi kolaydır. Birçok farklı sosyal medya web sitesi için destek ile birlikte gelir ve yazı içeriğine düğmeler ekleyebilir ve kayan bir sosyal menü elde edebilirsiniz.

Sosyal paylaşım sayma özelliğini de destekler. Bununla birlikte, birçok diğer sosyal medya eklentileri gibi, bu istatistikleri almak için bir üçüncü parti hizmeti kullanmanız gerekecektir.

Simge stillerine gelince, eklenti üç temel stille gelir: yuvarlak, kare veya dikdörtgen düğmeler. Standart ve kayan sosyal çubukların eklenti ayarlarında konumlandırmasını ayarlayabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

AddtoAny

wordpress sosyal medya eklentisi addtoany

AddtoAny, bir WordPress eklentisi olarak da bulunan bir sosyal paylaşım aracıdır. Birçok sosyal medya platformunu destekler. Ayrıca çok çeşitli konumlama seçeneklerini de beraberinde getirir.

Bir hesap oluşturmadan sosyal paylaşım sayısını gösterebilir ve Google Analytics entegrasyonu sunar. AddtoAny, global sosyal paylaşım düğmeleri sunan diğer benzer araçlara kıyasla performans açısından daha az yer kaplar.

EKLENTİYİ İNDİR

WordPress to Buffer

wordpress sosyal medya eklentisi buffer

WordPress to Buffe, Facebook, Twitter, LinkedIn vb. adreslerindeki yayınlarınızı zamanlamanıza izin veren popüler bir sosyal medya aracıdır. WordPress to Buffer eklentisi, site içeriğinizi otomatik olarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşır.

EKLENTİYİ İNDİR

Simple Social Icons

wordpress sosyal medya eklentileri simple social icons

Adın söylediği gibi, Basit Sosyal Simgeler, bir kenar çubuğu widget’ında sosyal medya simgelerini görüntüler. Renkleri seçebilir ve ardından görüntülenmesini istediğiniz sosyal medya hesaplarının URL’lerini girebilirsiniz.

Tüm önemli ve popüler hizmetleri kapsayan sosyal medya platformlarını destekler. Kullanımı çok kolaydır ve site performansı en az düzeyde etkiler. Ayrıca kendi eklemek istediğiniz diğer sosyal ağları manuel olarak eklentiye dahil edebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Social Icons Widget by WPZoom

wordpress sosyal medya eklentisi wpzoom

Social Icons Widget, WordPress kenar çubuğuna sosyal medya simgelerini kolayca ekleyebilrisiniz. Üç simge stili sunar: yuvarlak kenarlıklar, yuvarlak ve kare. İsterseniz simgeler için özel renkler de kullanabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

WordPress Social Login

wordpress sosyal medya eklentisi wordpress social login

Kullanıcıların sosyal medya hesaplarını kullanarak kaydolmasına, oturum açmasına ve yorum yapmasına izin vermek ister misiniz? WordPress Social Login tam anlamıyla istediğinizi size sunuyor.

Kullanımı son derece kolaydır ve çeşitli sosyal ağları destekler. Ayrıca, kullanıcı analizlerini, kullanıcı yönetimi, iletişim yöneticisi ve BuddyPress modülleri de içerir.

EKLENTİYİ İNDİR

Revive Old Post

wordpress sosyal medya eklentisi revive old post

Revive Old Post, yazılarınızı sosyal medya hesaplarınıza otomatik olarak paylaşmanızı sağlar. Bu, sosyal medya hesaplarınızı aktif tutmanıza olanak tanır. Ayrıca, kullanıcılarınızın sitenizdeki içerikleri keşfetme şansı sunar.

Sitenizin trafiğini arttırmanıza yardımcı olacak olan eklentinin ücretsiz ve ücretli iki farklı sürümü bulunmaktadır.

EKLENTİYİ İNDİR

Instagram Feed

wordpress sosyal medya eklentileri instagram feed

Instagram fotoğraflarınızı WordPress’de görüntülemek mi istiyorsunuz? Instagram Feed, son Instagram fotoğraflarınızı WordPress’de güzelce görüntülemenize olanak tanır.

Ayrıca, kısa kodları kullanarak sitenizde birden çok instagram hesabından fotoğraf gösterimi yapabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Better Click to Tweet

wordpress sosyal medya eklentisi better click to tweet

Kullanıcıların Twitter’da paylaşmalarını sağlayan özelleştirilmiş teklif kutularını görmüş olabilirsiniz. Better Click to Tweet eklentisi WordPress yazılarınıza tweet teklif kutularına benzer özellikte kutular eklemenizi sağlar.

EKLENTİYİ İNDİR

Bu makalenin, WordPress siteniz için en iyi sosyal medya eklentisini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Eklemek istediğiniz WordPress eklentisi var ise bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WordPress sosyal medya eklentilerini nasıl eklerim?

WordPress eklenti arşivi üzerinden Social Media anahtar kelimesini kullanarak bir çok farklı sosyal medya eklentisine ulaşabilirsiniz.

WordPress için en iyi sosyal medya eklentisi hangisi?

Bunun cevabını vermek zor çünkü sitenize işlev kazandıra bilecek bir çok farklı sosyal medya eklentisi mevcut. Seçim yaparken dikkat etmeniz gereken nokta indirme ve son güncellenme tarihi yakın olan bir eklenti seçmektir.

1 Yorum var
  1. RIDVAN YAVUZ

    Makale için teşekkürler. Benim için yararlı oldu.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.