WordPress Eklentileri GitHub’dan Nasıl Bulunur ve Kurulur?

0 1.268

GitHub’da yüzlerce WordPress eklentisi bulunmaktadır. Geçmişte, GitHub’dan eklentileri / temaları manuel olarak kurmamız gerekiyordu. Bazı kullanıcılar için manuel kurulum zor olabiliyor. Daha kolay bir yol olup olmadığını öğrenmek istiyor musunuz? Bu yazıda, size GitHub’da yüzlerce WordPress eklentisinin kolayca nasıl bulunabileceğini göstereceğiz.

Önemli: Resmi WordPress Eklenti deposunun aksine, GitHub’a eklenmesi için eklentileri kontrol ederek onaylayan kimse yoktur. GitHub’dan bir eklenti kurarken dikkatli olun ve yalnızca eklentileri güvenilir kaynaklardan yüklediğinizden emin olun.

Yapmanız gereken ilk şey, GitHub Plugin Search eklentisini indirmeniz ve ardından manuel olarak kurmanız gerekiyor. Eklenti içerisinde yapılandırmanız için herhangi bir ayar yok. Basitçe Eklentiler »Yeni Ekle’ye gidin ve bir eklenti arayın.

wordpress yeni eklenti ekle

Bir eklenti kurmak için Hemen Yükle bağlantısını tıklamanız yeterlidir. Bir eklenti hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, Eklentinin GihtHub sayfasını açacak olan GitHub bağlantısına tıklayın.

NotGitHub arama eklentisi WordPress son sürümü ile stabil çalışmaya bilir. Hata mesajı alırsanız iki yada üç kez indirmek istediğiniz eklentiyi Hemen Yükle diyerek deneyin.

Github Plugin Search, varsayılan WordPress arama özelliğinin yerini alıyor. Bununla birlikte, resmi WordPress eklenti deposu arama sonuçları da aramalarınızda listelenecektir. Her iki arama eklenti deposunu da eş zamanlı kullanacağınızı unutmayın.

Bu eklentiyi yükledikten sonra, eklenti yükleme ekranındaki favoriler, öne çıkan ve önerilen sekmeleri işe yaramaz. Bu sekmeler Github’un varsayılan eklentileri listesini gösterecektir.

GitHub’dan Yüklenen Eklentiler İçin Güncelleştirmeler Nasıl Alınır

Varsayılan olarak, WordPress GitHub’dan yüklenen eklentilere yönelik güncellemeleri göstermez. Eklentilerinizi her zaman güncel tutmanız önemli olduğundan güncellemeleri aldığınızdan emin olmamız gerekir.

Git Plugin Updates eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekmektedir.

Git güncelleme eklentisinin her hangi bir ayar yapılandırması yoktur. Güncellemeleri kontrol etmek için eklentinin başlığında Git URL’sini arar. Bununla birlikte, bir eklentinin başlık kısmında Git URL bilgisi yoksa, eklenti için güncelleme görmezsiniz. Kullandığınız eklenti Git URL’si içermiyor ise eklentinin güncel sürümünü takip etmeniz gerekmektedir.

Bu makalenin GitHub üzerinden WordPress eklentilerini bulmanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Aklınıza takılanları yada eklemek istediklerinizi bize yorum olarak göndermekten çekinmeyin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.