Give Form Geri Sayım Eklentisi

3 592

Give Form ücretsiz olarak duyurularımızı, bağış kampanyalarınızı, gezi ve benzeri etkinliklerinizi geri sayım sayacı ile daha görsel ve dikkat çekici yapabilmenize olanak sağlıyor.

Give tarafından ücretsiz olarak sunulan wordpress eklentisini buraya tıklayarak indirip deneyebilir, ayrıca WordPress üzerinde yer alan eklentiler kısmından aratarak ekleyebilirsiniz.

Geri Sayım Sayacı Oluşturma

Give Form, size görsel olarak anlık geri sayım özelliği vermektedir. Etkinlik, kampanya ve bağış gibi aktivitelerin başlangıç ve bitiş sürelerini form üzerinden belirleye bilmektesiniz. İsterseniz sayaç süresi bitiminde özel bir sayfaya yönlendirme veya bilgi ekranı da oluşturabilirsiniz.

give form sayaç

Bağış kampanyalarınızı, etkinlik duyurularınızı belirli bir zaman dilimine yaymak, bağışta ve etkinliğe katılmak isteyen kişilere aciliyet duygusu katacaktır.

Give Form’un bazı öne çıkan özellikleri;

 • Sayacın yayından kalkış süresini gün, ay ve yıllık bazda düzenleyebilme
 • Geri sayım bittiğinde katılımcılara özel teşekkür sayfası
 • Geri sayım sayacını daha etkili kullanım için farklı görünüm şemaları

Give form kullanırken her form için ayrı olarak yapılandırma yapmalısınız. Örnek olarak hazırlamak istediğiniz formu “Donations > All Forms” kısmından ekleyip düzenlemelisiniz.

Burada sekmeli “Donation Form Options” arayüzümüz görülecektir. En alttaki “Form Countdown” adlı yeni bir sekme var. Orada aşağıdaki seçeneklere sahip olacaksınız:

 • Enable Duration — Süre özelliklerini etkinleştirin veya devre dışı bırakın. “Enable” i seçtiğinizde tüm diğer alanlar görünür.
 • Donation Deadline — Yayın süresi, form yayınlandıktan sonra belirlenen sayıda gün içinde veya belirli bir gün ve saatte sona erecek şekilde ayarlayın.
 • Date — Yukarıdaki “Day & Time” i seçtiyseniz, bu seçeneği görürsünüz. Bu, formunuzun tarih ve zaman takibini yapmanıza olanak sağlamaktadır.
 • Time — Yukarıdaki “Day & Time” i seçtiyseniz, bu seçeneği görürsünüz. Formun açılma listesinden ne zaman kapanması gerektiğini seçin.
 • Duration ended message — Süre bittiğinde bağışta bulunmak istediğiniz herhangi bir içeriği eklemek için bir WYSIWYG alanı. Kampanya sona erdiğinde, formu bu mesajla tamamen değiştirebilir veya mesajın formun üstünde veya altında konumlandırabilirsiniz.

give form ayarlar sayfası

Son Olarak

Give Form, Give wp’nin yayınladığı ilk ücretsiz eklentidir. Give wp sitesinde sonrasında yeni ücretsiz WordPress eklentileri de yayınlayacağını duyurdu. Eklentinin yardım sayfasına bulduğunuz hataları bildirebilirsiniz.  Ayrıca GitHub üzerinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.

 

3 Yorum
 1. Tarık Basayev

  Çok güzel ve açıklayıcı bir anlatım yapmışsınız teşekkür ediyorum.

 2. Yılmaz

  Merhaba, bu eklenti tek başına çalışmamaktır, aktif edebilmek için Give’in başka bir eklentisini daha indirmeniz ve aktif etmeniz gerekiyor ki onun boyutu da yaklaşık 1 MB değerinde. Sadece geri sayım için düşünüyorsanız başka bir eklenti öneririm.

  1. WpGurme

   Kullanıp memnun kaldığınız bir eklenti var ise bizimle paylaşmaktan çekinmeyin. Bilgilendirmeniz için ayrıca teşekkür ederiz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.