Poopy.life ile Ücretsiz WordPress Test Siteleri Kurun

1 352

Poopy.life WordPress test sitelerinizi kurup hızlı sınırsınız düzenlemeleriniz için karşımıza çıkıyor. WP All Import’un takım lideri olan Joe Guilmette, Poopy.life’yı herkesin kullanımına açtı ve geçici bir siteye ihtiyacı olan herkes için ücretsiz sınırsız WordPress yüklemesine imkan verdi.

Google robot doğrulamasını doğruladıktan sonra, Poopy.life bir test yüklemesi oluşturur ve sizi kullanıcı panelinize yönlendir. WordPress yönetim panelinizden sürenizi uzatmadığınız taktirde 1 hafta sonunda yapmış olduğunuz WordPress sitenizin süresi dolacaktır. Ayrıca, URL ile hızlıca şablon oluşturmanız için link üretile bilinmektedir.

poopylife admin paneli

Platform ayrıca, hızlı işlemler yapabilmeniz gizli bir menüye sahiptir:

Hızlı Site Oluşturma: http://poopy.life/create/

Hazırladığınız WordPress sitenizi klonlama: http://poopy.life/create?src=lively-falcon&key=LBFW2YP4hc9FSDbd

Site selamlama mail gönderimi: http://poopy.life/[email protected]

Toplu Eklenti kurulumu: http://poopy.life/create?activate_plugins=akismet,wordpress-importer,theme-check

Poopy.life Yakında Ücretli modelini de hizmete sokacak

Poopy.life ücretsiz ve gün uzatması olmasına rağmen ekip, kullanıcıların kendi ürün demolarında ve destek kanallarında kullanmalarını önlemek adına alan adı olarak poopy.life seçti.

Guilmette site ilgili açıklamasında “Poopy.life’yı spesifik olarak seçtik çünkü saçma ve hiç kimse bunu mesleki bir bağlamda kullanamayacak,” dedi. “Ayrıca, kullanacağımız önceki etki alanı oxygen-is-really-amazing-and-everyone-loves-it.com. daha kısaydı” Bizce de alan adının Türkçe anlamı ne kadar “Boktan.hayat” olsa da yinede kullanmaya değer.

Poopy.life CloudLinux üzerinde çalışıyor ve bir avuç çok güçlü ve bağımsız sunucular ile yaklaşık 10 adet güç dengeleyici ara sunucu yapısı üzerinde kullanmak isteyenlere hizmet etmekte.

WP All Import, kullanıcıların özel etki alanına yüklemelerine izin vermek için wpsandbox.io üzerinde ticari bir katman oluşturmayı planlıyor. Poopy.life alan adı ve açılış sayfası kullanımı Google tarafından kara listeye alınabilir. Sonuç olarak alan adı pekte masum değil.

Guilmette yaptığı bazı açıklamalarda bazı güvenlik sorunlarında değinmeyi eksik etmedi. Sonuç olarak bütün test kurulumları gerçek WordPress altyapısını kullandığından dolayı Shell ve benzeri kabuk erişimi yapılabileceğine değindi. Guilmette güvenlik ile ilgili şuan için kapsamlı destek vermediklerini sıkça belirterek kullanıcıların bu durumu göz önünde bulundurmalarını istedi.

Guilmette, Poopy.life’nın şu anda yaklaşık 3.000 test kurulumuna güç verdiğini tahmin ediyor. Altyapısının ne kadarının üstesinden gelebileceğini bilmiyor ancak kolayca ölçekleyebileceklerini belirtti.

Guilmette, “Kullanıcının bir başkasını olumsuz bir şekilde etkileyemeyeceğinden emin olmaya çalışmadığından, kullanımı gerçekten izlemiyor veya sistemlerine müdahalede bulunmuyoruz” dedi. “Hizmet popülerlik kazanırsa, muhtemelen ele almamız gereken bazı acı noktaları olacaktır. Ancak bunu uzun süredir yapıyoruz ve pek çok sıkıntıyı çözdük. ” demesi kafamızda bazı soru işaretleri bırakmadı değil. Ücretli versiyon bize ne sunup sunmayacağını yada ücretsiz kalan kısmıyla neler yapabileceğimizi zamanla göreceğiz.

Ekip birkaç yıldır wpallimport.com/try/ ve oxygenapp.com/try/ adresinde Poopy.life platformunun stabilize edilmiş sürümünü kullanıyor. Ücretsiz bir araç olmanın yanı sıra, platform şirketin başarısı için de kritik öneme sahip. Kullanıcılar, WP All Import ve Oxygen ürünlerini satın almadan önce geçici olarak test etmelerine olanak sağlıyor.

Guilmette, WP All Import müşterilerinin bilmek isteyeceği en önemli şey, ürünün dosyalarını içe aktarabileceği yönünde olduğunu söyledi. Test platformu, şirketin satışlarını yönlendirir ve müşterilerin tam olarak ne alıyor olduklarını bildikleri için geri ödemeleri ve alıcının geri bildirimini azaltır. Ayrıca, test siteleri müşteri destek taleplerini azalttığı kanıtlanmıştır.

Guiltmette, son olarak ticari sürüm için çalışmaların test grubu ekipleri tarafından bulunan hataların düzeltilmesinin ardında uygun fiyatlar ile test ve demo sayfa oluşturmak isteyen kişilerin hizmetine sunulacağını belirtti.

Son Olarak

Poopy.life, WordPress ile ilgilenen kişiler için son derece güzel ve sade bir platform. Siteniz üzerinde denemek istediğiniz wordpress eklentilerini ve özel kodlarınızı sorunsuzca test edebilirsiniz. Sıkça duyduğumuz sitem çöktü, sitem açılmıyor gibi sorunları ortadan kaldıran bu platformu denemeden geçmeyin diyoruz. Poopy.life kullanıyor iseniz olumlu yada olumsuz bulduğunuz detayları yorum olarak paylaşırsanız mutlu oluruz.

 

1 Yorum var
  1. Flash Oyun Oyna

    Yazı için çok teşekkürler bende ücretsiz wordpress site kurup deneyebileceğim bir yer arıyordum.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.