WordPress için Ücretsiz E-posta Abone Eklentileri

7 7.960

E-posta listeleri sitenize trafik sağlamak ve geçmiş ziyaretçilerinizi bilgilendirmek için önemlidir. Büyük sitelerin sıkça başvurduğu ve geri dönüşün yüksek olması sebebiyle mail listeleri önemlidir.

Aslında e-posta listeniz tarafından aldığınız trafik dönüşümle ilgili en iyi trafiktir. Yalnızca ürün veya hizmetinizle ilgilenen kişiler listeye abone olurlar. Yani sunacağınız her yeni şeyiniz onlar için ilgi çekici olacaktır.

Dolayısıyla siteniz için e-posta aboneliği işlemini çok ciddiye almalısınız. Siteniz için büyük bir e-posta listesi oluşturmanıza yardımcı olabilecek en kaliteli birinci sınıf e-posta listesi oluşturma eklentilerini listeledik. Bu listede adı geçen tüm eklentiler başarısı kanıtlanmış ve en iyi blog yazarlarının yanı sıra çevrimiçi pazarlamacılar tarafından kullanılan en iyi eklentilerdir.

Yazı İndeksi

Ücretsiz E-posta Abonelik Eklentileri

Ücretli eklenti satın almak için bütçesi olmayan kişiler olabilir. Dolayısıyla sitenizde bu boşluğu doldurmak için en iyi ücretsiz e-posta pazarlama eklentileri  üzerine bir derleme hazırladık. Site sitenize gelen ziyaretçileriniz için e-posta aboneliği sistemi eklemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

SendPress Newsletters

SendPress haber bültenleri oluşturmanıza ve kendi mail hesabınızdan  veya Gmail e-posta hizmeti aracılığıyla göndermenize yardımcı olacak WordPress için kapsamlı bir ücretsiz e-posta pazarlama eklentisidir. WordPress yazı oluşturur gibi e-posta içeriği oluşturmanıza yardımcı olur yeni başlayanlara yönelik bir e-posta eklentisidir.

Haber bülteninde kullanmak üzere şablonunuzu oluşturabilir. Ayrıca bülten içeriğinizde direk olarak yazılarınızı ekleyebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanırsanız herhangi bir harici araca gerek duymuyorsunuz. Çünkü haber bültenlerini WordPress kontrol panelinden doğrudan gönderebilirsiniz.

sendpress wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Email newsletter

Site kullanıcılarınıza e-posta göndermek için bir başka e-posta abonelik eklentisi. En iyi yanı sitenizin iletişim formunu dolduran ve kullanan kişi de dahil olmak üzere sitenizin tüm kullanıcılarını yakalayabilmesidir. Bu nedenle yalnızca abonelerle sınırlı kalmazsınız.

Ayrıca sitenize gelen kullanıcıların davranışına göre otomatik e-posta gönderebilirsiniz. Yeni bir siteniz varsa ve trafiğinizi artırmak istiyorsanız son derece kullanışlı bir eklentidir.

Email newsletter eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Easy Sign Up

E-posta haber bültenleri ve ürünlerinizi tanıtmak için ziyaretçilerinizin mail adreslerini toplaya bileceğiniz basit ve kullanışlı bir WordPress eklentisidir . Bu eklenti ayrıca kullanıcıya otomatik olarak yanıt e-postası gönderebilir ve e-posta abonesi olan kişiyi istediğiniz bir sayfaya yönlendirebilir.

easy sing up eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

WordPress Popup – Optin Revolution

Optin Revolution, e-posta listenizi büyütmede yardımcı olabilecek WordPress için son derece özelleştirilebilir bir pop-up eklentisidir. Bu eklenti Aweber, iContact, GetResponse, MailChimp ve Constant Contact  gibi e-posta servis sağlayıcılarını desteklemektedir.

Bu açılır pencere eklentisi siteniz için gerçekten çekici pop-up’lar oluşturmanıza yardımcı olur. Blogunuzu tanıtmak ve ziyaretçilerinizin sitenizin haber bültenine kayıt olmaları için bir fırsat verebilirsiniz.

option recolution eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Hellobar

WordPress bildirim çubuğu eklentisi olarak karşımıza gelse de Hellobar barındırdığı özellikler ile listemize girmeyi hak ediyor.

Hellobar eklentisi Aweber, Campaign Monitor ve MailChimp gibi e-posta servis sağlayıcılarıyla mükemmel bir şekilde çalışır. Bu nedenle, e-posta abone listenizi büyütmekte yardımcı olabilir.

hellobar

Ziyaret Et

Icegram

Icegram WordPress için başka bir kaliteli e-posta abonelik eklentisidir. Bu eklenti size en kaliteli e-posta pazarlama eklentisinden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri sunar.

WordPress sitenizin katılımını ve e-posta listenizi büyütmek istiyorsanız Icegram, göz atmanız gereken ücretsiz eklentilerden biridir.

Bu eklenti açılır pencere, üstbilgi çubuğu, altbilgi çubukları, bildirimler ve bildirimler gibi farklı seçenekler sunar. Tüm bu seçenekler ziyaretçinizin dikkatini çekmek için yeterince iyidir. Bu eklenti ayrıca açılır pencere için kullanabileceğiniz farklı şablonlar sunar.

icagram

EKLENTİYİ İNDİR

Dreamgrow Scroll Triggered Box

Profesyonel görünümlü bir e-posta abonelik kutusu seçeneği arıyorsanız, bu kaydırmayla tetiklenen kutu eklentisi sizin için güzel bir seçenek olabilir. Sitenizin abone sayısını artıracağını inandığım mükemmel görünümlü tamamen özelleştirilebilir bir e-posta kutusu sunar.

Kutunun tetikleyicisini istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Kaydırma işleminin belirli bir yüzdesinden sonra ayarlayabilirsiniz. Kullanıcı yazınızın sonuna geldiğinde veya yorum bölümüne geldiğinde tetiklenebilir. Bu eklenti kullanıcıların etkileşim düzeyine göre hareket ettiği için gerçekten ilgili kişilerin sitenize abone olmasını sağlayabilirsiniz.

dreamgrow scroll triggered box

EKLENTİYİ İNDİR

Not: Vermiş olduğumuz eklentiler sayesinde e-posta listenizi büyütmeniz amaçlanmıştır. Ancak çok fazla açılır pencere veya etkileşimli uyarılar ziyaretçilerinizi rahatsız edebilir. Açılır pencere ve form alanlarınızı kişileri rahatsız etmeyecek şekilde konumlandırmaya özen gösterin.

Kullanıcıların e-posta bültenine abone olmalarını gerçekten kolaylaştırmanızı sağlayabilecek eklentilere yer vermeye çalıştık. Aklınıza takılan yada eklemek istediğiniz şeyleri bize yorum olarak göndermekten çekinmeyin.

7 Yorum
 1. SerdarCR

  Onesignal de eklenmeli diye düşünüyorum.

  1. WpGurme

   OneSignal push bildirimler için kullanılan bir servis olduğundan dolayı bu listemizde yer vermedik. Eğer sitenizde push bildirim servisi kullanmak isterseniz https://wpgurme.com/wordpress-push-bildirimleri/ bağlantısını takip etmenizi öneririz.

 2. Mustafa Kurt

  Merhabalar, elinize sağlık oldukça açıklayı bir makale olmuş. mailchimp for wordpress eklentisini de önerebilir, basit arayüze sahip ve oldukça kullanışlı.

  Ek olarak; wordpress sitelerden yorum onaylanınca ve yoruma yönetici cevap verince e-posta gitmesini nasıl sağlayabiliriz acaba?

  Şimdiden teşekkürler; iyi çalışmalar.

  1. WpGurme

   Merhaba, MailChimp fiyat politikası yüzünden listemize eklemedik. E-posta listeniz belirli bir düzeye geldiğinde sürpriz fiyatlar çıkabiliyor. Ek olarak sitemizde Lightweight Subscribe To Comments eklentisini kullanıyoruz ve sizin istediğiniz tüm özellikleri sağlıyor. Dikkat etmeniz gereken nokta saatlik mail gönderim limitinizi aşmadan kullanmalısınız. Çok fazla yoruma sahip yazılarınızda tüm yorumculara mail gideceğinden e-posta gönderim limitine takılabilirsiniz.

   1. Mustafa Kurt

    Merhabalar,

    Çok teşekkürler, bahsi geçen eklentiyi inceleyeceğim.

 3. barış

  Merhaba,

  Siz daha çok e-posta abonelik eklentilerini mi yoksa push bildirim eklentilerini mi tavsiye edersiniz? Farklı şeyler, biliyorum ama ikilemde kaldım… Ya da ikisini birden kullanmanın bir sakıncası olur mu? Ben ConvertPlus eklentisini şu anda indirimle 24 dolara satın almayı düşünüyorum; sizce değer mi? Öneride bulunursanız çok sevinirim. Önceden teşekkür ederim.

  Hayırlı günler dilerim…

  1. WpGurme

   Açıkçası E-bülten ve Push bildirimleri eş zamanlı kullanabilirsiniz. Ancak yaptığımız testlerde kullanıcıların aktif olarak push bildirimler üzerinden geldiğini tespit ettik. E-posta kullanımı kullanıcılar arasında eskisi kadar popüler değil ne yazık ki. Eskiden telefonlarımızda kullandığımız SMS hizmetinin yerini Whatsapp nasıl aldıysa tahminimizce ilerleyen zaman içerisinde Push bildirimler E-bülten servislerinin yerini alacak. Tavsiyemiz Push bildirimlere ağırlık vermeniz yönündedir.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.