WordPress blog yada sitenizin başarısı içeriğiniz aynı zamanda edindiğiniz kullanıcı sayısından geçmektedir. WordPress push bildirimleri sayesinde sitenizin içeriğine hitap eden kullanıcılara daha hızlı ulaşmanız mümkün.

Bu gün tanıtacağımız eklentiler ile masaüstü ve mobil kullanıcılarınıza gerçek zamanlı push bildirimler göndere bileceksiniz. Bu sayede içeriğinizi hedef kitlenize iletildiğinden sitenizin trafiğini artırmış olacaksınız. Biraz dan sırası ile web push bildirimlerine ve bunların nasıl işlediğine bakacağız. Sonrasında kullanabileceğiniz eklentilere ve özelliklerine değineceğiz.

Web Push Bildirimi Nedir?

Push bildirimi, web yada mobil üzerinden alınan küçük mesajlardır. Cep telefonumuza gelen sms reklamları ile aynı mantıkta olduğunu söylersek yanlış olmaz. Sitenize gelen kullanıcıları istekleri doğrultusunda bu bildirimleri almaya yönelte bilirsiniz.

Peki bu bildirimler size nasıl faydalar sağlar;

  • E-ticaret siteniz var ise ürün reklamlarını yada promosyon bildirimi sağlayabilirsiniz.
  • Sitenize eklenen yeni içerikleri okurlarınıza haberdar edebilirsiniz.
  • Sitenizin trafiğini ve bilirliğini arttırmanıza yardımcı olabilir.

Push Bildirimleri Nasıl Çalışır?

Push bildirimleri çalışma mantığı son derece basittir. Gönderdiğiniz bildirimlere tıklandığı takdirde ilgili içeriğe kullanıcı yöneltilmektedir. Bildirimler kullanıcının kayıt olduğu cihaz yada web tarayıcısı üzerinden kullanıcıya ulaşmaktadır. Android, Ios yada her hangi bir tarayıcı üzerinden alınabilir.

WordPress Push Bildirim Eklentileri

Şimdi vereceğimiz push eklentileri farklı özellikleri ve kullanım şekillerine göre farklılıklar göstermektedir. Bazı servisler tamamen ücretsiz iken bazıları belirli bir limite kadar ücretsizdir. Kullanacağınız servisi seçerken özelliklerini ve size sunduğu avantajları göz önüne alarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

OneSignal – Free Web Push Notifications

OneSignal – Free Web Push Notifications

OneSignal abartısız en popüler WordPress bildirim eklentisidir. Push bildirim desteği veren tüm cihazlarda ve masaüstü tarayıcılarına destek vermektedir. Kullanım açısından ücretlendirme kriteri bulunmamaktadır. Tamamen ücretsiz olarak destek vermektedir. Bilinmesi gereken bir nokta ki sitelerinde bunu açıklıyorlar toplanan verileri reklam firmaları ile paylaşıyorlar. Kullanıcılarınızın özel bilgilerini vermediklerini söylemek isteriz.

EKLENTİYİ İNDİR

Roost Web Push

Roost Web Push

Root Web Push, masaüstü ve mobil cihazlara bildirim gönderebilirsiniz. Roost bildirim servisi ücretsiz olarak aylık 100,000 mesaj gönderimini sağlıyor. Ancak yakın zamanda kullandığın kadar öde sistemine geçecekleri yönünde bilgiyi kullanıcılarına sundular. Ücretsiz olarak kalıp kalmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

EKLENTİYİ İNDİR

PushEngage

PushEngage Browser Push Notifications Plugin

PushEngage ücretsiz olarak 2500 takipçi edinmenize izin veriyor. Ücretsiz verdiği paket içerisinde ayrıca aylık 120 bildirim göndermenize izin veriyor. HTTPS desteğini ve gelişmiş bir yönetim panelini kullanımınıza sunuyor. Eklenti sitenize aşırı bir yük bindirmemesi ve kolay yapılandırması açısından kullanıcısı sayısı bir hayli fazla.

EKLENTİYİ İNDİR

SendPulse Free Web Push

SendPulse ücretsiz web bildirimleri

SendPulse push bildirimleri tamamen ücretsiz olarak sunulmaktadır. Limitlendirme olmadan okurlarınıza bildirimler gönderebilirsiniz. Özelleştirme açısından kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz. Tükçe yardım merkezi olduğunu için ayrıca tercih edilebilir bir servistir.

EKLENTİYİ İNDİR

Genel Değerlendirme

Web push bildirimleri sitenizin trafiğini ve bilirliğini artırmanız açısından önemlidir. Seçeceğiniz servis ve eklentiyi uzun süreli kullanacağınızı göz önünde bulundurarak seçmenizi tavsiye ederiz. Biz sitemizde ve diğer sitelerimizde OneSignal kullanıyoruz ve memnunuz.

Listemizde yer alan eklentiler haricinde bir eklenti kullanıyorsanız, yorum olarak bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Push bildirimler ile ilgili soru ve görüşlerinizi ayrıca eklemek istediklerinizi bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

Ücretsiz WordPress Push Bildirim Eklentileri
5 (100%) 2 Oy verildi.