WordPress Tablo Oluşturma Eklentileri

0 1.492

WordPress tablo oluşturma eklentileri hazırlamış olduğunuz blog ve kurumsal siteleriniz için size yardımcı olmaktadır. WordPress tablo eklentileri sayesinde kurumsal sitenizde ürün ve hizmetlerinizin dökümünü kolayca gösterebilirsiniz. Bir blog yazarı olarak tablolar içerisinde detaylı bilgiler verebilirsiniz.

Kısaca WordPress sitenizde bir çok farklı kullanım amacına yönelik tablolar kullanabilirsiniz. WordPress en çok tercih edilen içerik yönetim eklentilerinin başında gelmesine rağmen ne yazık ki kendi dahilinde tablo ve e tablo desteğini beraberinde bizlere sunmuyor.

WordPress kullanmanın güzel yanı ise eklenti kütüphanesi üzerinden bize sunulan eklentiler ile ihtiyaç duyduğumuz tüm özellikleri sitemize entegre edebiliyoruz.

Yazı İndeksi

WordPress Tablo Eklentileri

Listemizde en başarılı WordPress tablo eklentilerini bir araya toplamaya çalıştık. Her eklenti farklı özellikler ile bu listede yerini almaya başardı. Birazdan sırası ile eklentilerin genel özelliklerine ve size sunduğu avantajlara yakından değineceğiz.

TablePress

tablepress wordpress tablo eklentisi

TablePress, HTML tabanlı tablolar oluşturabileceğiniz ücretsiz bir WordPress tablo eklentisidir. Ücretli olarak satışı yapılan tablo eklentilerinin sunduğu çoğu özelliği size sunmaktadır.

TablePress ile farklı kaynakları kullanarak verileri kolayca içe aktarabilirsiniz. Excel, HTML, CSV ve JSON desteği bulunmaktadır. Farklı kaynaklar üzerinden kolayca sitenize bilgi aktarması yaparak tablolar oluşturmanıza imkan sağlamaktadır.

Hiç kod bilgisine ihtiyaç duymadan kolayca tablolar oluşturabilir ve sayfalarınız üzerinde kullanabilirsiniz. TablePress tablo eklentisinin öne çıkan bazı özelliklerini söylemek gerekirse:

 • Kullanıcı arayüzü sadece ve kullanıcı dostudur
 • Hazırladığınız tabloları kısa kodlar ile sayfa ve yazılara kolayca ekleyebilirsiniz
 • Çoklu dil desteğine sahip olması sayesinde kullanışlıdır
 • İçe aktarma işlemi sırasında Excel, HTML, CSV ve JSON dosya türlerine destek sağlamaktadır
 • Özel Css alanlarını desteklemesi sayesinde kullandığınız WordPress teması ile sorunsuz çalışmaktadır
 • Eklenti yazarı ücretsiz olarak ek paketleri kendi sitesi üzerinden dağıtımını yapmaktır

EKLENTİYİ İNDİR KILAVUZ

Table Maker

Table Maker WordPress Plugin

Table Maker ücretsiz olarak sunulan bir başka WordPress tablo oluşturma eklentisidir. Kullanım açısından nispeten kullanıcı dostu olduğunu söyleyebiliriz. Görsel tasarım aracı üzerinde bir çok farklı özelleştirme yapmanıza olanak sağlıyor.

Yapımcısı tarafından oluşturulan kısa kullanım videosunu izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Eklentinin başlıca öne çıkan özellikleri;

 • Masaüstü, mobil ve tablet gibi tüm cihazlarda sorunsuz olarak gösterim yapabilmektedir
 • Tabloları XML olarak dışarı aktarabilir, XML ve CSV dosyalarınızı içe aktarabilmektedir
 • Tablolarınız içerisine ortam görselleri yerleştirebilirsiniz
 • Kısa kod desteği sayesinde içeriğinizi oluştururken istediğiniz alana kolayca tablo ekleyebilirsiniz

EKLENTİYİ İNDİR

Ultimate Tables

Ultimate Tables WordPress Plugin

Ultimate tables eklentisi alıştığımız excel arayüzüyle kolayca tablolar oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. İçe ve dışa aktarımlarda karakter sorunu yaşattığını bilmenizde fayda var. Yönetim paneli üzerinden kolayca ve esnek düzenlemeler yapmanıza olanak sağlıyor.

Bazı ufak kusurları olmasına karşın eklenti kendi içerisinde barındırdığı özellikler ile son derece başarılı olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Eklentinin temel kullanımını aşağıda yer alan video üzerinden öğrenebilirsiniz.

Eklentinin başlıca öne çıkan özellikleri;

 • Oluşturduğunuz tabloları widget olarak sitenize yerleştirebilirsiniz
 • Tablo içi arama ve sayfalandırma ile özelleştirebilmektesiniz
 • Mobil, masaüstü ve bir çok cihaz üzerinde sorunsuz gösterim yapılabilmektedir
 • Oluşturduğunuz satırlar içerisinde Html ve yazılarınızı ekleyebilirsiniz

EKLENTİYİ İNDİR

TinyMCE Advanced

tinymce advanced WordPress plugin

TinyMCE WordPress eklentisi gelişmiş bir yazı aracıdır. Basit tablolar oluşturmanız için kullanabileceğiniz bir eklenti arıyorsanız denemenizi öneririz. Genel amacı metin editörünü daha gelişmiş özelliklerle donatması sebebiyle bir çok WordPress kullanıcısı tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

WordPress sitenizde basit ve çok karışık tablolar kullanmak istemeyen kişiler için gerçekten başarılı bir eklenti. Teknik özelliklerine gelecek olursak 15 farklı araç desteğine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

EKLENTİYİ İNDİR

Google E-Tablolar

Google E-tablo WordPress

Google E-tablolar son dönemde bir çok firma tarafından yoğun olarak talep görüyor. E-tablolar anlık olarak düzenleme yapmanıza ve içeriği takip eden kişilere anlık sonuçları göstermeniz açısından çok başarılı. WordPress sitenizde e-tablo kullanmak isterseniz Google üzerinden tablo açarak basit bir eklenti ile sitenizde gösterimini yapabilirsiniz.

Google E-tablo WordPress Eklentisi

WordPress sitenizde e-tablo gösterimi yapmak için Inline Google Spreadsheet Viewer eklentisi kullanabilirsiniz. Ayrıca diğer tanıtımını yaptığımız eklentilerde içe aktarım desteği olarak e-tablolara izin vermektedir.

 

EKLENTİYİ İNDİR

WordPress Tablo Eklentileri Değerlendirme

Bir çok farklı kullanım amacı doğrultusunda WordPress tablo eklentisi bulunduğunu fark etmişsinizdir. Peki seçim yaparken hangisini seçmelisiniz? Bu soru aslında göreceli çünkü sitenizin tasarımı ve tablolar ile yapacağınız gösterim şekillerine göre seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

Listemizde olmayan ancak kullanmaktan memnun olduğunuz bir eklenti var ise lütfen bize yorum olarak bildirmekten çekinmeyin. Ayrıca sormak istediğiniz soruları çekinmeden bize yorum olarak yazabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.