WordPress Harita Eklentileri Bunları Denemelisiniz

0 868

WordPress web sitenize temel harita bilgisi eklemek sizin için yeterli gelmeyebilir. Google Haritalar ile sağlanan gömme kodunu kopyalayıp WordPress HTML Editörünü kullanarak sayfanıza veya yazınıza ekleyerek kullanabilirsiniz. Ancak daha gelişmiş bazı işlevler eklemek isterseniz, WordPress eklenti arşivinde çok güzel ücretsiz eklentiler sizi bekliyor.

Farklı kullanım alanları için işinize yaraya bileceğini düşündüğümüz bir eklenti listesi hazırladık. Tüm eklentiler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu eklentiler sayesinde sitenize farklı harita gösterimleri ve işlevleri kazandırabilirsiniz.

Yazı İndeksi

Maps Builder – Google Maps Plugin

wordpress eklentisi google maps builder

Maps Builder, harita oluşturma işlemine daha etkileşimli bir yaklaşım sunar. Birden fazla konumu çizebilir, harita işaretleyicilerinizi özelleştirebilir ve Snazzy Haritaları’nı kullanarak farklı temaları kullanabilirsiniz. Tüm işlemleri kullanımı kolay arayüz üzerinden sorunsuzca yapabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

WP Store Locator

wordpress eklentisi wordpress eklentisi

İşletmeniz birden fazla şubeye sahipse, web sitenize kullanıcı dostu ve etkileşimli haritalar eklemek için WP Store Locator eklentisini kullanın. Kullanıcılar, konumlarını kendi yarıçaplarına göre filtreleyebilecek ve her şube için yol tarifi alabilecek. Telefon numaralarını, çalışma saatlerini ve diğer özel meta bilgileri gibi önemli bilgileri her şubenizin çalışma şekline göre ekleyebilirsiniz. Farklı sayfalarda kullanmak için haritanızı özelleştirebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Google Maps CP

codepeople post map wordpres plugin

Google Maps CP, bir WordPress sayfasına veya yazısına konum verileri kolayca eklemenizi sağlar . Çeşitli yerlerin tanıtımını veya seyahat ettiğiniz özel yerleri blogunuz da tavsiye etmek için kullanabilirsiniz. Kullanıcılar, aynı bölgedeki ilgili yerleri bulmak için bu verileri kullanabilir. Konumları, açık adres veya Google koordinatları ile sorunsuzca ekleyebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

WP GPX Maps

wordpress eklentisi wp gpx maps

Bir GPX dosyasını kaynak olarak kullanarak, WP GPX haritaları yükseklik, hız, nabız ve sıcaklık gibi özelliklerle harita üzerinde görüntüler. Bu işlevsellik, yarış veya spor verilerinizi izlemek ve göstermek için kullanışlı olabilir. Daha önce bir projede kullandığımız ve sorun yaşamadığımız tek GPX verisi kullanan eklenti olduğunu belirmek isterim.

EKLENTİYİ İNDİR

SO Mobile Map Widget

wordpress eklentisi so mobil map widget

SO Mobile Map Widget mobil cihazlarla kullanım için optimize edilmiştir. WordPress harita eklentisi olarak size Google haritalar üzerinden gösterim yapmaktadır. Tıklandığında (veya dokunulduğunda), Google Haritalar sayfası açılır. Kullanıcılar daha sonra yön bulmak için mevcut konumunu kullanabilir.

EKLENTİYİ İNDİR

CM Maps Routes Manager

wordpress eklentisi cm routes manager

CM Maps Routes Manager, WordPress sitenizin kullanıcılarına harita üzerinde bilgi girişi yapmasına izin verir. Kullanıcılar ilgi noktalara ve fotoğraflar ekleyerek kendi rotalarını bir harita üzerinde çizebilirler. Yürüyüş, bisiklet sürüş rotaları ve daha fazlasını ekleyebilir. Haritalar daha sonra konumlara veya kategorilere göre listenebilir.

EKLENTİYİ İNDİR

Visitor Map

wordpress eklentisi visitor map

Visitor Map, sitenizdeaktif olan kişileri dünya haritası üzerinde görüntüler. Eklenti hem oturum açmış kullanıcıların hem de misafirlerin sayısını gösterebilmektedir.Eklentinin harita gösterimi mobil cihazlarla uyumlu olarak çalışmaktadır.

EKLENTİYİ İNDİR

WP Design Maps & Places

wordpress eklentisi wp design maps places

WP Design Maps & Places, standart harita eklentilerinden farklıdır, daha yüksek seviyede özelleştirme sağlamayı amaçlamaktadır. Web sitenizin kurumsal görünümüne uyan bir haritayı kendiniz tasarlayabileceksiniz. Ayrıca, daha fazla olanak sağlamak için coğrafi konum verilerini kullanıp kullanmamayı seçebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Google Map with FancyBox Popup

wordpress eklentisi google map with fancybox popup

İçeriğinizde Google Haritalar göstermek yerine Google Map with FancyBox Popup, açılır pencere içinde harita bilgilerinizin görüntülenmesini sağlamaktadır. Bu eklenti, site performansı etkilemeksizin birden fazla haritayı göstere bilmektedir. WordPress harita bilgisinin site içierğinin önüne geçmemesi için güzel bir çözüm olabilir.

EKLENTİYİ İNDİR

GeoDirectory – Directory Plugin

wordpress eklentisi geo directory

Web siteniz için küresel (veya bölgesel) bir iş veya rehber dizini oluşturmak için GeoDirectory – Directory  kullanabilirsiniz. Rehber veya listeleme dizini oluşturma için CSV içe ve dışa aktarmayı destekler.

EKLENTİYİ İNDİR

WordPress Haritalar ile Daha İlgi Çekici Olun

WordPress web sitenize haritalar eklemek etkileşim ve geri dönüş oranınızı artırabilir. Yukarıdaki eklentilerle, daha ayrıntılı bilgi ve etkileşim özellikleri ekleyebileceksiniz. Haritaların oluşturulması ve özelleştirilmesi verdiğimiz eklentiler sayesinde her zamankinden daha kolay. İster blog ister kurumsal siteniz için harika bir yol tarifi eklemek için bir ekleti düşünüyorsanız durmayın ve ekleyin.

Vermiş olduğumuz eklenti listesinde yer almayan harika bir WordPress eklentisini biliyor ve kullanıyorsanız, yorum olarak bize bu eklentiyi yorum olarak yazın. Aklınıza takılan tüm soruları ve eklemek istediklerinizi bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.