Ücretsiz SSL Sertifikası Alma Rehberi

6 1.054

Hosting sağlayıcınız ücretsiz ssl sertifikası sunmuyor ise kendiniz bir tane oluşturabilirsiniz. Daha önce yazdığımız  ücretsiz ssl sertifika kaynakları yazımızda farklı servisler üzerinden nasıl sertifika alabileceğinize değinmiştik.

Bu yazımızda ise 90 günlük ücretsiz ssl sertifikası veren SSL For Free sitesini kullanarak nasıl işlem yapılacağına değineceğiz. Alacağınız ücretsiz DV sertifikası 90 gün boyunca geçerlidir ve Firefox, Chrome ve Internet Explorer gibi tüm önemli tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.

Yazı İndeksi

SSL For Free

ücretsiz ssl

Bu web sitesi, Domain Encrypt’ın ACME sunucusunun alan adı doğrulamasını kullanarak ücretsiz bir sertifika oluşturur. Sslforfree.com’dan ücretsiz sertifika almak tamamen güvenlidir. Sslforfree.com’dan nasıl ücretsiz SSL sertifikası alacağımızı görelim.

SSL For Free Sertifika Oluşturma

Öncelikle sslforfree.com adresini yeni sekme üzerinde açınız. Daha sonra ssl sertifikası almak istediğiniz alan adını yazarak Create Free SSL Certificate düğmesine basınız.

Ücretsiz SSL sertifikası oluşturmaCreate Free SSL Certificate düğmesine basmanızın ardından alan adınızı doğrulama seçenekleri karşınıza gelecektir.

SİTEYE GİT

SSL For Free Alan Adı Doğrulama EkranıAlan adınız üç şekilde doğrulanabilir. Otomatik FTP Doğrulama, Doğrulama dosyasını alan adınıza yükleyerek veya DNS sunucunuza TXT kayıtları ekleyerek alan adınızı onaylama bilirsiniz.

Şimdi FTP ile nasıl doğrulama yapacağımıza bir göz atalım.

 SSL For Free FTP Doğrulama

FREE For SSL FTP

Oklar ile işaretlenmiş alanları kendi bilgilerinize göre düzenledikten sonra Download Free SSL Certificate düğmesine basarak bir sonraki ekrana geçiniz.

SSL Sertifikası bilgileriDownload All SSL Certificate Files düğmesine basarak oluşturulmuş olan sertifika kodlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Cpanel veya Plesk gibi bir panel üzerinden kurulum yapacaksanız bu sayfayı kapatmayınız.

SSL For Free Cpanel Sertifika Kurulumu

Cpanel üzerinden sertifika tanımlaması yapmak için panel girişinizi yapınız. Cpanel ana dizin ekranınızda Güvenlik başlığının altından SSL/TLS bağlantısına tıklayın ve ardından Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS) altında yer alan SSL sitelerini yönetin bağlantısına tıklayın.

cPanel SSL yükleme nasıl yapılır

Karşınıza gelecek ekran üzerinde Etki Alanı kısmından sitenizi seçerek FREE For SSL üzerinden aldığınız kodları ilgili yerlere kopyaladıktan sonra sertifika yükle düğmesine basmanız yeterlidir.

Bilinmesi Gerekenler

Oluşturmuş olduğumuzun sertifika 90 gün geçerlidir ve kendiliğinden yenilenmez. Bu sebepten dolayı sertifika yükleme işlemini 90 günde bir yeniden yapmalısınız. Ücretsiz SSL veren hosting firmaları cPanel üzerinden bu işlemi otomatik olarak gerçekleştirmektedirler. Kullandığınız hosting firmasından ücretsiz ssl sertifikası için Certbot modülünü kurmalarını rica edebilirsiniz.

Ücretsiz SSL sertifika kurulumu esnasında yaşadığınız sorunları bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

6 Yorum
 1. Muhammed Reşit Gökce

  Gerçekten çok teşekkür ederim, ne zaman ihtiyacım olsa bu sitede aradığımı buluyorum ve sorunsuz çalışıyor. Emeğinize sağlık. Allah razı olsun.

  1. WpGurme

   Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize 🙂

 2. Onur

  Bu yöntemin sadece Firefox, Chrome ve IE desteklediğini yazmışsınız. Diğer tarayıcıları da kapsayan ücretsiz SSL alma şansı var mı? Ücretli SSL sertifikaları bütün tarayıcıları destekliyor mu?

  1. WpGurme

   Ücretsiz SSL sertifikaları test ettiğimiz tüm tarayıcılarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Ücretli SSL sertifikasını ödeme kapınız var ise kullanılmasını öneriyoruz.

 3. Mehmet soylu

  “https://www.sslforfree.com/” DEĞİŞMİŞ KRAL CSR DOSYALARI BULAMIYORUZ HOSTİNGER KURMAK İÇİN

  1. WpGurme

   Merhaba Mehmet sadece yönetim paneli tasarımında değişiklik var. Üye olup giriş yaptıktan sonra 90 günlük ücretsiz SSL sertifikası oluşturulabiliyor.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.