jQuery Destekli WordPress Eklentileri Ücretsiz

0 370

JQuery inanılmaz derecede popüler bir JavaScript kitaplığıdır. Güvenli, hızlı ve çok sayıda web tarayıcısı tarafından destekleniyor. Aslında WordPress, işlevsellik sağlamak ve geliştiricilere kolay bir şekilde erişmek için dahili jQuery kitaplığı ile birlikte gelir.

Çeşitli jQuery efektlerini veya işlevselliğini sitenizde kullanmak istiyorsanız, görevini fazlasıyla iyi yapan WordPress eklentileri var. JavaScript yazmaya gerek duymadan, jQuery gücünü kullanmanıza yardımcı olacak eklentileri sizler için derledik.

Yazı İndeksi

Equal Height Columns

wordpress eklentisi equal height columns

Eklenti sütunlar oluşturmanızı sağlıyor. Kullandığı kütüphanenin boyutu 8kb olması ayrıca mobil ve masaüstü kullanıcıları için odaklanmış tasarıma sahiplik etmesi tercih sebebimiz olmuştur. Daha önce bir proje kapsamında kullandığımız eklenti son derece başarılı sonuçlar vermiştir.

EKLENTİYİ İNDİR

Popup

wordpress eklentisi m wp popup

Açılır pencere eklentisi olan popup, kendi içerisinde bir dizi özelliği beraberinde getirmektedir. Ücretsiz olarak Mailchimp desteğini size sunuyor. Belirli tetikleme seçeneklerine göre açılır pencereler oluşturabilirsiniz. Özellikle e-posta bülten listeniz için ideal bir eklentidir.

EKLENTİYİ İNDİR

Tabs Responsive

wordpress eklentisi tabs responsive

Sürükle ve bırak arayüzü sayesinde WordPress yazı ve sayfalarınıza kolayca sekmeler ekleyebilirsiniz. Sekmeler bir sayfa, yazı veya birleşen olarak oluşturulabilir. Yatay ve dikey yerleşimler mevcuttur. Sekmeler duyarlı aynı zamanda Font Awesome simgelerini de desteklemektedir.

EKLENTİYİ İNDİR

T(-) Countdown

wordpress eklentisi jquery t countdown widget

Sitenizde geri sayım gösterimi yapmak istiyorsanız, bu eklenti tam olarak bunun için tasarlandı. T(-) Countdown, birleşen ve kısa kod desteiğini beraberinde size sonmaktadır. Hafif ve sitenizin genel performansına etki etmeden çalışmaktadır.

EKLENTİYİ İNDİR

Rotating Tweets

wordpress eklentisi rotating tweets

Standart Twitter eklentilerinden sıkılanlar için geliştirilmiş olan eklenti, göndermiş olduğunuz tweetleri animasyonlu olarak dönerek göstermektedir. Birleşen olarak yada kısa kod kullanarak istediğiniz alanlarda kullana bilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

WP Slide-up box

wordpress eklentisi wp slide up box

WordPress web sitenizdeki görüntülere zarif jQuery slayt kutuları eklemek için eklentiyi kullanabilirsiniz. Belirli efektleri belirleyebilir, ayrıca slayt kutuları içerisine html kodları kullanabilirsiniz. Eklenti hafif ve özelleştirmeye açık şekilde kodlanmıştır. Ayrıca temanıza özel alan olarak ekleyebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Video Background

wordpress eklentisi video background

Video Background web sitenizdeki herhangi bir öğeye video arka planı eklemenize olanak vermek için jQuery kullanır. Kullanım için eklenti ayarlarını birkaç küçük adımda tamamlayabilirsiniz. Video reklamları için bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

EKLENTİYİ İNDİR

jQuery Post Splitter

wordpress yazıları bölme eklentisi

Query Post Splitter, WordPress yazılarınızı birden fazla sayfaya bölme yardımcı olmaktadır. Haber sitelerinde çıkça gördüğümüz uygulamalardan biridir. Yazı içerisinde bölmek istediğiniz aralıkları kendiniz belirleyebilirsiniz, eklenti jQuery ve Ajax kullanarak yeni içerikleri hızlı bir şekilde oluşturmaktadır. Uzun ve çok parçalı yazılarınızı sorunsuzca oluşturabilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

JQuery Validation for Contact Form 7

wordpress eklentisi jquery validation for contact form 7

Bu eklenti, popüler İletişim Formu 7 için jQuery form doğrulamasını ekler. URL, e-posta adresleri, tarihler, sayılar ve farklı form alanlarının içeriğini kolayca doğrulamanızı sağlar.

EKLENTİYİ İNDİR

Smooth Scroll Page Up/Down Buttons

wordpress eklentisi smooth page scroll updown buttons

Bu eklenti sayesinde sitenize yukarı ve aşağı gezinme özelliği ekleyebilirsiniz. Ayrıca sayfa başına dön, sonraki sayfa ve önceki sayfa gibi diğer geçişleri yapabilmenize olanak sağlamaktadır. Geçiş efektleri son derece güzeldir ve sitenizi yormaz.

EKLENTİYİ İNDİR

jQuery Eklentilerinin Avantajı

jQuery kütüphanesinin, istikrarlı ve güvenilir olduğunu yazımızın başında değinmiştik. Sitenizde animasyonlar ve geçiş efektleri kullanmak için eski tip JavaScript dosyaları kullanmak artık güvensiz ve sitenizin hızına etki etmektedir. WordPress eklenti dizininde yüzlerce jQuery destekli eklentiler bulunmaktadır. Sitenizi özeleştirmek için mutlaka bir kaç tanesini denemelisiniz.

Aklınıza takılan soruları ve eklemek istediklerinizi bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.