İnceleme: Ben Kimim WordPress Teması

0 995

Ben kimim teması, Ömer Faruk Yalçın tarafından tasarlanan ve düzenli olarak güncelleme alan bir WordPress temasıdır. Ben Kimim, genel olarak serbest çalışan kişilerin yaptıkları işlerin tanıtımını, iş becerilerini ve blog yazılarını yazmalarına odaklı olarak tasarlanmıştır.

Günümüzde freelancer(Serbest meslek) olarak para kazanmak son derece revaçta olmasından dolayı, bu tarz temalar son derece yararlı olmaktadır. Birazdan temanın genel özelliklerine, performans testine ve kurulum ile ilgili temel bilgilere nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Yazı İndeksi

Ben Kimim Teması

freelancer wordpress themes

Tema kendi içersinde dahili yönetim paneli ile gelmektedir. Bu sayede kişisel portföy sitenizi oluştururken, kendi tarzınızı ve işinizi yansıtacak şekilde bir tasarım oluşturabilirsiniz. Şimdi ise bu temayı seçmek için haklı bulduğumuz nedenlere bir göz atalım:

  • Düzenli olarak güncelleme alması.
  • Modern tasarıma sahiplik etmesi.
  • Hafif ve hızlı sayfa açılış hızına sahip olması.
  • Tam ekran öne çıkan görsel özelliği.
  • Sosyal profillerinizi öne çıkarabilmesi.

Tema ile ilgili daha fazla detayı satın al sayfası üzerinden edinebilirsiniz. Ben kimim temasının burda saymadığımız daha bir çok özelliği bulunmaktadır. Demo site düğmesini kullanarak, temanın tüm özelliklerini test edebilirsiniz.

SATIN AL DEMO SİTE

Ben Kimim Performans Testi

Yapacağımız performans testi, sunucu ve kullanılan eklentiler doğrultusunda değişiklik gösterebileceğini belirtmemizde fayda var. Site test aracı olarak GTmetrix kullanacağız. Daha önce detaylı olarak GTmetrix kullanımına değinmiştik, alınan değerleri daha iyi anlamak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yapacağımız test, en yakın sunucu olması sebebiyle İngiltere üzerinden sırasıyla Firefox ve Chrome tarayıcıları  üzerinden test edilerek yapılacaktır. Şimdi yapılan testlerin sonuçlarına birlikte bakalım.

Firefox üzerinden gelen sanal kullanıcı testi:

firefox test ben kimim teması

Chrome üzerinden gelen sanal kullanıcı testi:

chrome test ben kimim teması

Ben kimim teması genel olarak vermiş olduğu değerler ile kullanıcı deneyimi açısından oldukça iyi sonuçlar sergiliyor. Tabi ki burada sunucu ve kuracağınız diğer eklentileri hesaba katmıyoruz.

Ben Kimim Teması Kurulumu

Diğer tüm WordPress temalarında olduğu gibi, yönetim panelinizin altından kurulum işlemini yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta tarafınıza gönderilecek lisans anahtarıdır. Sadece size özeldir ve paylaşılması yada devir edilmesi söz konusu değildir.

Temanın detaylı olarak hazırlanmış kurulum ve kullanım dokümantasyonu için aşağıda ki düğmeyi kullanabilirsiniz.

DOKÜMANTASYON

Genel Değerlendirme

Freelancer olarak iş hayatınızı büyütmek için bir web sitesine ihtiyaç duyuyorsanız, bu tema kesinlikle sizin için idealdir. Kullanımı ve yönetimi kolay olan bu tema sayesinde yaptığınız çalışmaları detaylı olarak gösterebilir, yeni müşteriler edinmek için fırsat yakalayabilirsiniz. Tema fiyatını güncel olarak verdiğimiz bağlantılar üzerinden öğrenebilirsiniz.

Tema ile ilgili aklınıza takılanları tema sahibine sormaktan çekinmeyin, farklı sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.