Anti Adblock WordPress Eklentileri

20 1.032

Adblocker kullan kişi sayısı her geçen gün artıyor çünkü doğru reklam servislerini kullanmayan site sayısı ciddi oranda fazla. WordPress siteniz üzerinden gelir elde etmek amacıyla reklam gösterimi yapıyorsanız sitenize gelen kullanıcılar için düzenleme yapmanız şart.

Güncel ve kaliteli içerik sunan siteler reklamlarının okuyucular tarafından görülebilmesini sağlamak için anti reklam engelleyiciler kullanır ve reklam engelleyici(Adblocker) etkinse içerik kilitli kalır ve görüntülenmez. Bu mantıklıdır çünkü düzenli olarak kaliteli içerik oluşturmak kolay değildir. İçerik oluşturmak deneyim, bilgi, araştırma ve bolca zaman isteyen bir iştir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin büyük bir çoğunluğu reklam engelleyici kullanıyor ise zamanla site geliriniz düşüşe geçecektir.

WordPress sitenizdeki reklamların içeriğinizi okuyan ziyaretçiler tarafından görülebilmesini sağlamak için size kolay bir seçenek sunar. İçeriğinizi okumak isteyen ziyaretçinizin reklam engelleyicisi kullanıp kullanmadığının kontrolünü yapabileceğiniz bazı anti-adblock eklentileri ile gelirinizin düşmesini engel olabilirsiniz.

Yazı İndeksi

Anti AdBlocker WordPress Eklentileri

Birazdan kısa bilgiler ile vereceğimiz anti reklam engelleme eklentilerinden sadece bir tanesini WordPress sitenize kurarak kullanınız. Daha önce WordPress eklenti kurulumu yapmadıysanız daha önce yazdığımız makalemize bir göz atmanızı öneririz.

AdBlock X

AdBlock X kapsamlı anti-adblocker özellikleri sunan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Ziyaretçi analizi, geri dönen ziyaretçiler ve sayfa gösterimleri gibi sayaçlar üzerinde kullanılan reklam engelleyici oranını rahatça tespit edebilirsiniz.

Ayrıca bu eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerin ne kadarlık bir kısmın reklam engelleyici uzantı ve eklentileri kapatarak sitenizde gezinmeye devam ettiğini tespit edebilirsiniz.

adblock x wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Adblock Notify

Adblock Notify basit ve sade bir WordPress eklentisidir. Sitenize reklam engelleyici ile giriş yapan kişilere reklam engelleyici eklentilerini kapatmaları için uyarı vermektedir. Bu eklenti mobil uyumludur ve tüm mobil cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

Eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerinizin ne kadarlık kısmının reklam engelleyici kullandığını tespit edebilirsiniz. Dilerseniz kural belirleyerek sitenize girişlerini durdurabilirsiniz.

Özel Css desteği sayesinde sitenizin tasarımına kolayca entegre edebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde diğer eklentilere kıyasla daha rahat bir entegrasyon işlemi gerçekleştire bilirsiniz.

ad blocker notify wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Anti Adblock Adspaces

Oldukça etkili olan bir diğer ücretsiz anti-adblocker WordPress eklentisi. Basit ve çok fazla ayar gerekmeden temel yapması gerekeni eksiz yerine getirmektedir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizi kaybetmeden reklam göstermeyi zorunlu kılar.

anti adblock adspaces wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Ad Blocking Detector

Bu eklenti sayesinde sitenize gelen kullanıcıları reklam engelleyici olanlara farklı içerik göstererek reklam engelleme yazılımlarını devre dışı bırakmalarını sağlamaktadır. Ayrıca eklenti belirlemiş olduğunuz içerik çeşitlerine göre farklı gösterim şekilleri de sunmaktadır.

ad blocking detector wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

 Sonuç Olarak

Listede vermiş olduğumuz eklentilerin bir kısmı aktif olarak güncelleme almakta ancak bazıları çalışmasına rağmen güncelleme almamaktadır. Diğer bir bilinmesi gereken husus reklam engelleyici kullan kullanıcılar bu uyarılardan dolayı sitenizden hızlıca uzaklaşabilir. Reklam önleyici uzantı veya program kullan kullanıcılarınızı çok sert yaptırımlar yapmadan sitenize uyarılar koymanızı öneririz.

Eklemek istediğiniz yada aklınıza takılan tüm sorular için yorum alanını kullanmaktan çekinmeyin.

20 Yorum
 1. Hayri

  Zaten az kazanıyoruz reklam firmaları da bu konuda bir çok kesinti yapıyor. Anti adblock kullanacağım ziyaretçilere reklamları ulaştırmamız gerekiyor

 2. Masal Zamanı

  Yine çok iyi bir konuya değinmişsiniz hocam. Google reklamları son 6 aydır felaket bir şekilde azaldı vermiş olduğunuz adblock notify eklentisini kurdum şuan ve test ettim süper. Umarım siteye gelen ziyaretçi sayısında azalama olmaz. Reklam kazancını toparlayalım derken ziyaretçi sayısını düşürmeyelim. Sizin özellikle tavsiye ettiğiniz adblock eklentisi var mı?

  1. WpGurme

   Daha önce de sıkça kafa yorduğumuz bir noktadan yakalamış bulunuyorsunuz bizi. Günlük tekil 3-4K hit alan blog sitelerimizde dahi reklam engelleyici kullanan ziyaretçilerimizi engellemiyoruz. Çünkü son zamanlarda şöyle bir anket yaparak durumu değerlendirdik ve adblock tarzı yazılımları çoğu zaman kullanıcılar film ve dizi siteleri yüzünden tarayıcılarına entegre ediyor. Kumar ve bahis reklamları özellikle de açılır reklamlar kullanıcıları olumsuz etkiliyor. Eklenti seçimizin son derece doğru olmuş bizde Adblock Notify kullanılmasından yanayız ve öneririz. Ama gelen ziyaretçilerinize çok fazla baskı yaparsanız sitenizden çıkacaklarını bilmelisiniz. Bir arkadaşımın günlük tekil ziyaretçisi 7K dan 2K ya kadar geriledi umarım sitenizde bu hususları göz önünde bulundurursunuz.

   1. Masal Zamanı

    Önerilerinizi göz önünde bulunduracağım. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim hocam tekrardan.

 3. murat

  Çok komik eklenti öneriyorsunuz ancak ben sitenizde adblock ile gezebiliyorum ?eklenti kurmadınız çünkü sitenize ne zararı veriyor ?

  1. WpGurme

   Merhaba Murat, öncelikle belirtmek isterim ki sitemiz üzerinden ciddi Google Adsense geliri elde etmiyoruz. Ancak günlük 15.000 ziyaretçi kapasitesi olan blog sitelerimizde reklam gelirlerimizi düşürmemek için bu eklentileri kullanmak zorundayız. WpGurme reklam politikası olarak diğer benzer sitelerden farklı bir yol izlemektedir. Reklam engelleme yazılımları yüzünden ciddi gelir kaybına uğradığın taktirde önerdiğim eklentilerden biri işine yarayacağını bilmelisin.

 4. Erdem

  Selamlar, şu şekilde bir wordpress eklentisi var mıdır? Mesela adblock kullanan bir kişi siteye girdiğinde header menüsünün altında lütfen adblock kullanmayın şeklinde bir uyarı veren ve adblocku kaldırdığımızda o uyarının da ortadan kaybolduğu bir sistem var mıdır?

  1. WpGurme

   Ücretsiz olarak size önerebileceğim bir eklenti ne yazık ki bulunmuyor. Ancak Ad Blocker Notify eklentisinin ücretli sürümünde farklı gösterim şekilleri ve ayarları mevcut sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 5. Mahmut

  Hocam selamlar, yorum yaparken web siteniz kısmında yazdığım siteye girdiğiniz zaman eğer adblock kullanıyorsanız google adsense reklamlarının olduğu yerler boş çıkmıyor onun yerine kullanıcıyı rahatsız etmeyecek bir uyarı mesajı çıkıyor. Bu işlemi biz de yapabiliyor muyuz? Sadece sitemizde bulunan belli bir reklam türüne bunu yapabilirsek hem kullanıcıyı rahatsız etmeyiz hem de güzel bir uyarı sistemi yapabiliriz diye düşünüyorum. Bu işi yapan bir eklenti var mıdır acaba?

  1. WpGurme

   Codecanyon üzerinde ücretli adblock eklentileri var onlardan birini satın alarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

 6. iddaa

  Merhaba. All In One SEO Pack’ın ücretli sürümüne geçmek ne gibi avantajlar sağlar. Bu konuyu çok merak ediyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim ..Emeğinize sağlık…

  1. WpGurme

   PRO sürümünde WooCommerce desteği, kategori özelleştirme, etiket özelleştirme ve özel taksonomi özelleştirmek için ek ayarlara sahip olmaktasınız.

 7. iddaa

  Yanişunu söylemek mümkün mü. Google’de daha iyi sıralamalara çıkabilir diyebilirmiyiz..

  1. WpGurme

   SEO eklentileri sıralamanızı yükseltmeniz de yardımcı olur. İçeriğiniz Google açısından istenilen şekilde hazırlanmamış ise PRO sürümünü kullanmanız size fazladan bir geri dönüş sağlamaz. Biz her projemizde Yoast seo kullanıyoruz. Sadece haber sitesi için ücretli sürümüne geçme ihtiyacı duymuştuk. Doğru içerik ve meta açıklamaları siteniz için yeterlidir.

 8. Furkan

  AdBlock Notify eklentisi yıllardır güncellenmiyor ve açıkçası artık işe yaramıyor.
  Geçen deneyeyim dedim panelde php hatası veriyor dolayısıyla siteyi yavaşlatıyor.
  Eklentinin WordPress sayfasında yapımcının kendisi de belirtmiş Bu eklenti bir çok reklam engelleme yazılımı tarafından kara listeye alındı işe yaramayabilir diye.
  Yazıyı güncelleyip bu eklentiyi önerilenlerden kaldırmanızı öneririm.

  1. WpGurme

   Selam Furkan bir çok sitemizde aktif olarak Ad Blocker Notify eklentisini kullanıyoruz. WordPress arka planında bir sorun ile karşılaşmadık açıkçası. Yaşadığın sorunu biraz daha detaylı anlatabilir misin? Belki bizimde gözümüzden kaçan bir noktayı tespit etmiş olabilirsin.

 9. Enes

  Hocam merhaba. Adguard, adblock gibi bunları kullananları engellemek için eklenti var mıdır wordpress için ?

  1. WpGurme

   Ad Blocker Notify eklentisini deneyebilirsin. Sitemizde aktif olarak kullanıyoruz.

   1. Yorgo

    Merhaba mobilden girişlerde de artık reklam engelleyici kullanılıyor. WordPress için bunu önleyebilen eklenti hangisi peki? Mesela “bunuokusana.com” mobilden de masa üstünden de girişte adblock açıksa uyarı veriyor. Bunun hakkında yardım ederseniz sevinirim.

    1. WpGurme

     Mobil kullanıcılar için reklam engelleyici kullanmak yerine AMP eklentisi kurarak reklam yerleşimi yapmanızı öneririz. Henüz kesinlik kazanmamış olsa da Google reklam engelleme eklentileri için düzenleme yoluna gideceğini duyurmuştu. Şuan AdSense üzerinde bir takım tarayıcı uyumu düzenlemeleri deneysel olarak yapılıyor. Sitenizin yapısına bağlı olarak doğru reklam yerleşimi yapılmadığını anlaşıldığı taktirde reklamların gösterimi kapatılıyor. Eğer mobil kullanıcılara yönelik adblock eklentisi kullanmak istiyorsanız tavsiyem codecanyon üzerinden dağıtımı yapılan ücretli eklentileri incelemeniz yönünde olacaktır.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.