Adblocker kullan kişi sayısı her geçen gün artıyor çünkü doğru reklam servislerini kullanmayan site sayısı ciddi oranda fazla. WordPress siteniz üzerinden gelir elde etmek amacıyla reklam gösterimi yapıyorsanız sitenize gelen kullanıcılar için düzenleme yapmanız şart.

Güncel ve kaliteli içerik sunan siteler reklamlarının okuyucular tarafından görülebilmesini sağlamak için anti reklam engelleyiciler kullanır ve reklam engelleyici(Adblocker) etkinse içerik kilitli kalır ve görüntülenmez. Bu mantıklıdır çünkü düzenli olarak kaliteli içerik oluşturmak kolay değildir. İçerik oluşturmak deneyim, bilgi, araştırma ve bolca zaman isteyen bir iştir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin büyük bir çoğunluğu reklam engelleyici kullanıyor ise zamanla site geliriniz düşüşe geçecektir.

WordPress sitenizdeki reklamların içeriğinizi okuyan ziyaretçiler tarafından görülebilmesini sağlamak için size kolay bir seçenek sunar. İçeriğinizi okumak isteyen ziyaretçinizin reklam engelleyicisi kullanıp kullanmadığının kontrolünü yapabileceğiniz bazı anti-adblock eklentileri ile gelirinizin düşmesini engel olabilirsiniz.

Anti AdBlocker WordPress Eklentileri

Birazdan kısa bilgiler ile vereceğimiz anti reklam engelleme eklentilerinden sadece bir tanesini WordPress sitenize kurarak kullanınız. Daha önce WordPress eklenti kurulumu yapmadıysanız daha önce yazdığımız makalemize bir göz atmanızı öneririz.

AdBlock X

AdBlock X kapsamlı anti-adblocker özellikleri sunan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Ziyaretçi analizi, geri dönen ziyaretçiler ve sayfa gösterimleri gibi sayaçlar üzerinde kullanılan reklam engelleyici oranını rahatça tespit edebilirsiniz.

Ayrıca bu eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerin ne kadarlık bir kısmın reklam engelleyici uzantı ve eklentileri kapatarak sitenizde gezinmeye devam ettiğini tespit edebilirsiniz.

adblock x wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Adblock Notify

Adblock Notify basit ve sade bir WordPress eklentisidir. Sitenize reklam engelleyici ile giriş yapan kişilere reklam engelleyici eklentilerini kapatmaları için uyarı vermektedir. Bu eklenti mobil uyumludur ve tüm mobil cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

Eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerinizin ne kadarlık kısmının reklam engelleyici kullandığını tespit edebilirsiniz. Dilerseniz kural belirleyerek sitenize girişlerini durdurabilirsiniz.

Özel Css desteği sayesinde sitenizin tasarımına kolayca entegre edebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde diğer eklentilere kıyasla daha rahat bir entegrasyon işlemi gerçekleştire bilirsiniz.

ad blocker notify wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Anti Adblock Adspaces

Oldukça etkili olan bir diğer ücretsiz anti-adblocker WordPress eklentisi. Basit ve çok fazla ayar gerekmeden temel yapması gerekeni eksiz yerine getirmektedir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizi kaybetmeden reklam göstermeyi zorunlu kılar.

anti adblock adspaces wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

Ad Blocking Detector

Bu eklenti sayesinde sitenize gelen kullanıcıları reklam engelleyici olanlara farklı içerik göstererek reklam engelleme yazılımlarını devre dışı bırakmalarını sağlamaktadır. Ayrıca eklenti belirlemiş olduğunuz içerik çeşitlerine göre farklı gösterim şekilleri de sunmaktadır.

ad blocking detector wordpress eklentisi

EKLENTİYİ İNDİR

 Sonuç Olarak

Listede vermiş olduğumuz eklentilerin bir kısmı aktif olarak güncelleme almakta ancak bazıları çalışmasına rağmen güncelleme almamaktadır. Diğer bir bilinmesi gereken husus reklam engelleyici kullan kullanıcılar bu uyarılardan dolayı sitenizden hızlıca uzaklaşabilir. Reklam önleyici uzantı veya program kullan kullanıcılarınızı çok sert yaptırımlar yapmadan sitenize uyarılar koymanızı öneririz.

Eklemek istediğiniz yada aklınıza takılan tüm sorular için yorum alanını kullanmaktan çekinmeyin.