Brute Force

188

Brute Force Türkçesi kaba küvvet saldırıları deneme yanılma mantığını kullanıyor. WordPress web siteleri genellikle kaba kuvvet saldırılarının kurbanıdır. Aslında, WordPress’i kaba kuvvet saldırılarından nasıl koruyacağınıza dair birçok kılavuz bulabilirsin. Bir WordPress kaba kuvvet saldırısı sırasında, saldırganlar rastgele kullanıcı adları ve şifrelerin bir listesini kullanarak giriş istekleri göndermek için otomatik araçları kullanmaktadır. Amaç kullanıcı adı ve şifre kombinasyonunu tahmin etmek ve hedef WordPress web sitesinin yönetici sayfalarına erişmektir. Bir oturum açma sayfasına karşı yapılan kaba kuvvet saldırıları genellikle sözlük saldırıları olarak da bilinir.

WordPress sistemi kurulum ekranı sırasında sabit olarak Admin kullanıcı adı ile gelmektedir. Kurulum sırasında bu ismi değiştirmediğiniz taktirde kaba kuvvet saldırlarına maruz kalmanız kaçınılmazdır. Genel olarak saldırganlar şifremi unuttum kısmına kullanıcı adı denemektedirler. Buldukları kullanıcı adından sonra ise hazırlamış oldukları şifre deneme listesini sitenize giriş yapmak için kullanmaktadır.

Brute Force saldırılarından WordPress sitenizi korumak ve güvenlik açıklarınızı kapatmak için Wordfence Security WordPress Kurulumu makalemizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.