Bir hayli geçte olsa Google resmi olarak Webmaster blog sayfasını açtı. Maalesef bir çok otoriter site tarafından Türkiye’de ki webmasterlar hep üvey evlat olarak görülmekte. Google tarafından yapılan değişiklik ve güncellemeleri takip etmek için sağlam ingilizce bilginizin olması gerekiyordu. Neyse ki artık kendi dilimizde en son çıkan hizmet ve güncellemeleri takip edebilmemiz için Google Türkiye Webmaster Blog sitesi yayında.

Google hizmetlerini daha verimli kullanmak ve arama sonuçlarında daha iyi bir yer edinmek için https://webmaster-tr.googleblog.com/ adresini düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

Google Webmaster Blog Sayfası Neden Önemli?

Google her geçen gün yaptığı küçük ve büyük düzenlemeler ile bir çok WordPress site sahibini direkt olarak etkilemektedir. Yapılacak yada yapılmış olan değişiklikleri zaman kaybetmeden kendi sitenize uyumlu hale getirmelisiniz. İhtiyaç duyduğunuz bilgi kaynaklarını ve açıklamaları artık Google Türkiye Webmaster Blog sayfaları üzerinden yalın ve sade anlatım ile öğrenebileceksiniz.

google türkiye webmaster sitesi

İlk yayınlamış oldukları yazı “Yüksek kalitede siteler oluşturma hakkında tavsiyeler” eski ve benimde ilk okuduğumda anekdotlar çıkarmış olduğum bir yazıdır. Kendini geliştirmek ve Google uyum içinde çalışmak isteyen kişilerin mutlaka ara ara ziyaret etmesi gereken bir blog olacağını ümit ediyorum.