WordPress Affiliate Link Gizleme Eklentileri

4 697

WordPress, İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin ilk tercih ettiği içerik sistemidir. Affiliate bağlantılar üzerinden gelir elde etmek için kullanılacak en basit içerik sistemidir. Türkiye’de bir çok firma daha fazla müşteriye ulaşmak için affiliate yani satış ortaklığı programı yürütmektedir.

Bir çok web sitesi sahibi aktif olarak sitelerinde satış ortaklığı programı bağlantılarını kullanıyor. Bizim sitemizde olduğu gibi. Satış ortaklığı üzerinden uzun vadeli gelir elde etmeniz mümkün. Sitenizde çok fazla satış ortaklığı bağlantısı kullanıyorsanız bu sitenize zarar vermeye başlaya bilir. Bu durumda bu bağlantı çıkışlarını gizlemeniz gerekmektedir.

Neyse ki WordPress üzerinde kullanabileceğiniz bir dizi eklenti mevcut. Birazdan vereceğimiz eklentiler ile satış ortaklığı yürüttüğünüz bağlantıları kolayca SEO uyumlu hale getirebilirsiniz.

Yazı İndeksi

Satış Ortaklığı Gizleme Eklentileri

Liste içerisinde yer alan tüm eklentiler SEO dostu URL yapısını kullanmaktadır. Bazı eklentilerin PRO versiyonları ayrıca ücretli olarak satılmaktadır. Ücretsiz olarak verilen eklentiler sağladıkları özellikler temel ihtiyaçlarınıza cevap verecektir.

ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates Affiliate WordPress eklentisi

Thirsty Affiliates, satış ortaklığı bağlantılarını yönetme eklentilerinden biridir. Eklenti gelişmiş özelliklere sahiptir ve tüm satış ortaklığı bağlantılarınızı sorunsuzca yönetmenizi sağlar. Dahili link kısaltıcı özelliği sayesinde SEO dostu link yapısını sorunsuzca sitenize dahil etmektedir . Ayrıca “dofollow” ve “nofollow” olarak bağlantılarınızın takip komutlarını ayarlaya bilmenize olanak sağlamaktadır.

Thirsty Affiliates şuana kadar ki kullandığımız en başarılı eklenti dersek yanlış olmaz. PRO versiyonunda ayrıca farklı pazarlama yöntemlerine hitap eden özellikler bulundurmakta. Ücretsiz olarak verilen sürüm içerisinde ki özellikler genel olarak bir çok WordPress site sahibi için yeterli.

EKLENTİYİ İNDİR

Easy Affiliate Links

Easy Affiliate Links WordPress Eklentisi

Easy Affiliate, son dönemlerde öne çıkan eklentilerden biri. Eklenti içerisinde barındırdığı özelliklerden dolayı bir çok kullanıcıyı etkisinde bıraktı. Kolay kurulum sağladığı için WordPress sitenizde kolayca bağlantıları gizleye bilmektesiniz. Otomatik bağlantı dönüştürme özelliği sayesinde yazılarınız içersin de yer alan belirli kelime gruplarına otomatik olarak link ekleyebilirsiniz.

Eklenti arayüzü üzerinden satış ortaklığı için kullandığınız bağlantıların tıklanma oranlarını takip edebilmektesiniz. Ayrıca eklenti üzerinden UTM oluşturarak Google Analytics üzerinden daha sağlıklı verileri elde etmenizde mümkün.

EKLENTİYİ İNDİR

Pretty Links

Pretty Links

Pretty Link, WordPress siteniz üzerinde kullanabileceğiniz başka bir link gizleme eklentisidir. Eklenti, URL’nizi kısaltmanın ve SEO açısından sitenizin zarar görmemesini sağlar. Kullanıcı dostu ara yüzü sayesinde bir kaç dakika içerisinde bağlantı yapınızı düzenleyebilirsiniz.

Eklentinin ayrıca PRO sürümü de bulunmaktadır. Amazon satış ortaklığı programına dahilseniz bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

EKLENTİYİ İNDİR

Simple URLs

Simple URLs WordPress eklentisi

Simple URLs, WordPress sitenizde yer alan bağlantılara yönlendirme eklemektedir. Sitedeki giden bağlantıları oluşturmak, yönetmek ve izlemek için kullanılabilir. Eklenti yönlendirme işlemini 301 komutu üzerinden yapmaktadır. Siteniz içerisinde yer alan tüm bağlantıları yönetmenize ve en önemlisi de tıklanma sayılarını tutmasıdır.

Basit ve çok fazla sistem kaynağına ihtiyaç duymadan link yapınızı SEO dostu yapmanıza olanak sağlıyor. Eklentinin en güzel yanı özel alanlar sayesinde geliştirilmeye açık olması.

EKLENTİYİ İNDİR

WooCommerce Cloak Affiliate Links

WordPress WooCommerce e-ticaret eklentisi kullanıyorsanız bu eklentiye bir göz atın. WooCommerce sistemi üzerinden farklı mağazalar ile satış ortaklığı programı yürütüyorsanız, size verilen ürün linklerini bu eklenti üzerinden gizlemeniz mümkün.

Son yıllarda Amazon başta olmak üzere bir çok e-ticaret sitesi ürün satış ortaklığına olan önemi artırdı. Benzer durumlar Türkiye piyasası içinde geçerli olduğunu bilmelisiniz. Bu eklenti sayesinde siteniz üzerinden yürüttüğünüz ortaklık bağlantılarını sorunsuzca e-ticaret sitenize eklemeniz mümkün.

EKLENTİYİ İNDİR

Bilinmesi Gerekenler

Bağlantı gizleme eklentilerinden birini seçerken mutlaka iyi araştırarak sitenizde kullanmalısınız. WordPress dizininde bir çok bağlantı maskeleme eklentisi mevcut. Ancak bazı eklentiler sitenizde yer alan URL yapısında hatalara sebep olabilir.

Vermiş olduğumuz tüm eklentiler denenmiş ve halen kullanmakta olduğumuz eklentilerdir. Satış ortaklığı üzerine kurulu bir siteniz var ise mutlaka SEO açısından sitenizi korumak için link gizleme eklentisi kullanmanız büyük önem taşımaktadır.

Aklınıza takılan veya sormak istediklerinizi bize yorum olarak göndermekten çekinmeyin.

4 Yorum
 1. mert

  selamlar;

  linkleri gizleyip bir süre sonra google fark ettiğinde sıralama kaybına uğramak mı? yoksa açık ref linkleriyle paylaşmak mı sıralamaya daha fazla zarar verir?

  1. WpGurme

   Aslında sitenizden dışarıya çok fazla link çıkışı sitenize zarar vermemesi açısından bu eklentileri kullanmanızı öneriyoruz. Eğer yazı içerisinde çok fazla link çıkışı yapmıyorsanız bunları maskelemeye gerek bulunmuyor. Tavsiyemiz sitenizden çok fazla açık ref linki çıkışı yapmamanızdır.

 2. Muhammed

  Hocam peki Affiliate reklamları nasıl alabiliriz hangi sitelerden veriliyor

  1. WpGurme

   Satış ortaklığı yada satış ortaklığı programı olarak arama yaparak ilgili firma veya aracılara ulaşabilirsiniz. Satış ortaklığı programlarına dahil olmanız durumunda senin referansınla yapılan satışlar üzerinden belirli oranda gelir elde etmiş olursun.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.