Yönetici Alanı

72

Yönetici Alanı, WordPress web sitesinin yönetim alanıdır. Genellikle web tarayıcınızdaki wp-admin dizinini ziyaret ederek erişebilirsiniz. Örnek: http://www.siteadresiniz.com/wp-admin/

WordPress yönetici alanı, WordPress web sitesinin yönetim merkezidir. Bir yönetici, WordPress Yönetici Alanı içindeki tüm bölümlere tam erişime sahiptir. Editör, katılımcı veya yazar gibi diğer rolleri olan kullanıcılar, yönetici alanına sınırlı erişime sahiptir. Abone rolündeki kullanıcılar gibi bazı kullanıcılar yalnızca yönetici alanındaki profil sayfalarına erişebilir.

Her bir yönetim ekranının üst kısmında araç çubuğu veya yönetici çubuğu bulunur. Birkaç idari fonksiyona erişim sağlar. Sol tarafta, WordPress yönetim araçlarının çoğuna erişim sağlayan ana gezinme çubuğu yer alır. Her büyük bölüm genellikle, açılarak ekstra seçenekleri gösterecek şekilde genişletilebilen bir alt menü ile birlikte gelir.

Ekranın ortasındaki alana çalışma alanı denir. Burada yazıları yazabilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz, ayrıca site ayarlarınıza erişebilirsiniz. Yönetim sayfasının alt kısmında altbilgiler yer alır. Altbilgi, WordPress’e ve halihazırda yüklemiş olduğunuz WordPress sürümüne bağlantılar ve güncelleme haberlerini içerir.

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.