Yazar

35

WordPress’de yazar terimi, önceden tanımlı bir kullanıcı rolüne ek olarak ek özellikler içerir. Yazar rolündeki bir kullanıcı, kendi yazılarına dosya yükleyebilir, yeni yazılar yaza bilir, düzenleyebilir, yayınlayabilir ve silebilir. Ayrıca profillerini düzenleyebilirler ve şifrelerini değiştirebilirler.

Yazar rolündeki bir kullanıcı kendi yayınladığı yazılarını silmek ve kendi yayınlanmış makalelerinde değişiklik yapabilme özelliğine sahip olduğu için, birden fazla yazar olan web siteleri genellikle yazarlara katkıda bulunanlar rolünü atar veya özelleştirilmiş yeteneklere sahip bir kullanıcı rolü oluşturmak için bir eklenti kullanır. Bu, iletişim yetersizliği riskini ortadan kaldırır veya yazı işlerini sıraya sokar.

Bir çok web sitesi, yazarlara kendileri hakkında biyografik bilgiler vermek için yazar sayfaları da sağlar. Bu genellikle yazarların arşivi olan yerleşik yazar arşivi sayfaları aracılığıyla yapılır; bu yazıların yazdığı tüm yazıların bir listesini görüntüler.

Bazı siteler yazıların altında yazarlarının fotoğraflarını kullanıldığı biyografiler kullanmaktadır.

Bu bilgileri görüntülemek için sayfaları yapılandırarak onlarla ilgili özel bilgiler de gösterilebilir. Buna ad, doğum tarihi, yer, sosyal profiller ve daha pek çok şey dahildir.

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.