bbPress

365

bbPress, WordPress’in üzerine kurulmuş ücretsiz, açık kaynaklı bir forum yazılımıdır. WordPress destekli bir web sitesinde bir WordPress eklentisi olarak yüklenebilir. Eski forum yazılımlarının aksine, bağımsız değildir ve çok fazla kaynak kullanmaz. Bu, WordPress sitenize bir forum eklemek ve WordPress’in sadeliğini ve genişletilebilirliğini korumanın daha kolay olduğu anlamına gelir. Çoklu siteler için forum oluşturma yeteneğine sahiptir, özelleştirilebilir şablonları vardır ve spam önleme desteği içerir.

miniBB WordPress destek forumları için tasarlanmıştı. 2004’te WordPress ekibi, tamamen yeni bir forum sistemini baştan aşağı kodlamaya karar verdi. İlk önce WordPress.org’da yayınlandı ve o zamandan beri bir eklentiye dönüştürüldü.

Bir eklenti olduğu için bbPress, WordPress web sitesine forum eklemek için kolay bir yol sunar. Çoğu standart WordPress temasıyla uyumlu çalışır. En popüler açık kaynaklı yazılım platformları genellikle yoğun kaynak kullanır ve bunları WordPress web sitesine entegre etmek kolay değildir. bbPress bu sorunu çözer. Hafiftir ve kolayca bir WordPress temasıyla harmanlanabilir. WordPress’i yaratan aynı insanlar tarafından yaratılmıştır, böylece yazılımsal açıcan küçük ve hafif tutma ile aynı ilkeyi izler. Sorunları ve hataları düzeltmeye istekli kişiler katkıda bulunduğu için destek forumları çok aktiftir.

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.