Apache

174

Apache, en çok kullanılan web sunucu yazılımıdır. Apache Software Foundation tarafından geliştirilmiş ve güncelleştirmeleri yapılmakta olan Apache, ücretsiz açık kaynaklı bir yazılımdır. Dünyadaki tüm web sunucularının% 67’sinde çalışır. Hızlı, güvenilir ve güvenlidir. Uzantıları ve modülleri kullanarak pek çok farklı ortamın ihtiyaçlarını karşılamak için son derece özelleştirilebilir. Çoğu WordPress barındırma sağlayıcıları, web sunucusu yazılımı olarak Apache’yi kullanmaktadır. Bununla birlikte, WordPress diğer web sunucusu yazılımlarında da çalışabilir.

İnternet sunucusu nedir?

Web sunucusu ne demek merak ediyor musunuz? İyi bir web sunucusu bir restoran gibidir. Bir restoranda olduğunuzda garson gibi sizi karşılar, rezervasyon bilgilerinizi kontrol eder ve sizi masanıza götürür. Benzer şekilde, web sunucusu talep ettiğiniz web sayfasını denetler ve sayfayı karşınıza getirir. Bununla birlikte, bir web sunucusu sadece sizin garsonunuz değil, aynı zamanda mekan sahibinizdir. İstediğiniz web sayfasını bulduğunda, web sayfasını da size sunar. Apache gibi bir web sunucusu da restoranın müdürüdür. Web sitesinizi (mutfak) ile iletişiminizi yönetir, taleplerinizi halleder, diğer personelin (modüller) size hizmet etmeye hazır olduğundan emin olur. Masaları temizlerken (bellek, önbellek, modüller) yeni müşteriler için onları temizlediğinden restoranın her şeyidir

Temelde bir web sunucusu, bir web sayfasına erişme isteğinizi alan yazılımdır. HTTP isteğiniz üzerine birkaç güvenlik denetimi uygular ve sizi web sayfasına götürür. Talep ettiğiniz sayfaya bağlı olarak, sayfa, sunucudan size hizmet etmek için belge oluştururken birkaç ilave modül çalıştırmasını isteyebilir. Daha sonra size talep ettiğiniz belgeyi sunar.

Yorumlar kapalı.

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.