Facebook Instant Articles WordPress Kurulum ve Ayarları

72 774

Facebook Instant Articles hazırladığınız makalelerinizi en hızlı şekilde servis etmeniz için oluşturulmuş bir sistemdir. Birazdan sırası ile Instant Articles(Hızlı Makaleler) WordPress kurulumunu, artı eksi yönlerini ve blog sitenizden para kazanmak için yapmanız gerekenlere değineceğiz.

Açıklamalara geçmeden önce bir küçük bilgi vermemiz gerekiyor. Facebook Instant Articles daha önce anlattığımız Google AMP servisinden farklı olduğunu bilmelisiniz.

Yazı İndeksi

Facebook Instant Articles WordPress Eklentisi

facebook instant articles wordpress eklenti kurulumu

Bu eklenti sayesinde Facebook tarafından istenen kriterlere sahip akışları otomatik olarak oluşturabileceğiz. Eklenti ayrıca editör sayfası üzerinde bir takım fonksiyonların aktif olarak kullanmamıza imkan tanıyor.

EKLENTİYİ İNDİR

Yazımız içerisinde kullanacağımız alanları ve açıklamalara yer vereceğiz.

Facebook Instant Articles

Facebook hızlandırılmış makale nedir

Facebook Instant Articles, mobil kullanıcılara daha hızlı sayfa yüklenme süreleri sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Facebook tarafından sağlanan bu servis içeriğinizi belirli kalıplar içerisinde servis etmenize olanak sağlıyor.

Peki bu servis bize ne sağlıyor? Normal bir web sayfasına kıyasla 10 kat daha hızlı sayfa yüklenme süresini beraberinde getiriyor. Sağlanan açılış hızı sayesinde daha iyi bir kullanıcı deneyimini ziyaretçilerinize sağlayabilirsiniz.

Bir çok sosyal medya sitesi içeriklerinde bu servisi kullanıyor. Facebook uygulaması üzerinde fark ettiyseniz bazı paylaşımlarda yıldırım ibaresi göreceksiniz.

Facebook Instant Articles Artı ve Eksi Yönleri

Her hizmette olduğu gibi sitenizde Facebook hızlı makaleler servisini kullanmanızın sonucu olarak bazı artı ve eksi yönleri olmaktadır. Kendi deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Facebook Hızlı Makaleler Artı Yönleri

 • Facebook sayfanızı öncelik olarak daha ön planda tutmaktadır
 • Facebook Audience Network sistemi üzerinden facebook instant articles para kazanma şansına sahip olursunuz
 • Hızlı açılan içerikler sayesinde ziyaretçilerinize daha iyi bir deneyim sunarsınız
 • Sitenize sosyal medya üzerinden trafik akışını büyüte bilirsiniz

Facebook Hızlı Makaleler Eksi Yönleri

 • Facebook tarafından belirlenen reklam oranında reklam gösterimi yapabilirsiniz
 • Siteniz içerisinde kullandığınız çoğu özel alan, eklenti ve iletişim formları uyumsuzluğu yaşayabilirsiniz
 • Facebook anlık makaler şablonları kısıtlı özelleştirmelere sahiptir

Vermiş olduğumuz artı ve eksi yönler sitenizin içeriğine bağlı olarak farklılık gösterebilir. Biz kişisel bir blog sayfası üzerinden edindiğimiz tecrübeler sonucunda artı ve eksi yönlerini değerlendirdik.

Facebook Instant Articles Hesap Oluşturma

facebook instant articles hesap açma

Facebook hızlı makaleler kullanabilmeniz için bazı temel şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Hesap oluşturma için gereken temel şartlar;

 • Blog sitenize ait bir Facebook sayfası.
 • On ve üzeri içeriğe sahip olmak.
 • WordPress için Instant Articles eklentisi.

Yazımızın devamında WordPress Instant Articles eklentisinin kurulum ve ayarlarına yer vereceğiz.

HESAP OLUŞTUR

Karşımıza gelen sayfa üzerinde yer alan Sing up düğmesine tıklayarak hesap oluşturma işlemine başlayabilir.

facebook instant articles sayfa seçme

Bağlantı kurmak istediğiniz sayfanın seçimini ve ardından hizmet sözleşmesini kabul ettikten sonra hızlı makaleler araçlarına eriş düğmesine tıkamalısınız.

Tıklamanız ardından ekranınızda, Artık Hızlı Makaleler için yayınlama araçlarına erişebilirsin. Hızlı Makaleler kütüphaneni oluşturmak için sonraki adımları takip et. Uyarısına devam düğmesine basarak yönetim alanınıza erişmiş olacaksınız.

Facebook Hızlı Makaleler Yapılandırması

Sırası ile yapılması gereken yapılandırma ayarlarına bir göz atalım.

Facebook Site Yetkilendirme

Karşınıza gelen ekran üzerinde ilk yapmanız gereken işlem sitenizin adresini doğrulama adımıdır. Bunun için siteni bağla kısmında yer alan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir.

facebook instant articles siteni yetkilendir

Hızlı Makalelerini ayarlamak ve yönetmek için size bazı araçlar sunulan sayfaya ilerlemiş olacaksınız.

facebook instant articles yönetim paneli

Size özel verilmiş olan doğrulama kodunu vermiş olduğumuz eklenti içerisine ekleyerek doğrulama işlemini yapınız.

Facebook id numarası ekleme

Not: WordPress cache eklentisi kullanıyor iseniz mutlaka önbelleği sildiğinizden emin olun.

Üretim RSS Akışı

facebook rss beslemesi

RSS akışı URL’si alanına WordPress siteniz için geçerli olan RSS adresini girin ve ardından kaydet düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın.

Yeni bir sekme üzerinde mutlaka “http://siteadiniz.com/feed/” yada “https://siteadiniz.com/feed” adresinizi kontrol ederek bu işlemi yapın.

Eğer html içerik hatası alıyorsanız, RSS Akışı URL’si kısmına “https://siteadiniz.com/feed/instant-articles” şeklinde düzenlediğimizden emin olun.

Stiller

facebook hızlı makaleler stiller ayarları

Ok işaretini takip ederek sitenizin hızlandırılmış sayfasında bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca Facebook hızlı makaleler için site logosu yükleme işlemini bu sayfa üzerinden yapabilirsiniz.

Facebook hızlı makaleler logo sorunu

Logo eklerken dikkat etmeniz gereken bir husus hazırladığınız görselin png dosya formatında ve en az 690px e 132px boyutlarında olması gerekmekte. Logo yüklemesi yapmadığınız taktirde Facebook tarafından uyarı mesajı alacağınızı unutmayınız.

Audience Network (Facebook Para Kazanma)

Audience Network kayıt

Kullanmaya başla düğmesine basmanızın ardından otomatik olarak Facebook App hesabınız altında hızlı makaleler uygulamanız oluşturulacaktır.

Değerlendirme Gönderimi

Tüm ayarları eksiksiz olarak tamamladıysanız değerlendirme işlemi için sitenizi göndermeniz gerekmektedir.

facebook hızlı makaleler test

Genel olarak 24 saat içerisinde değerlendirme işlemi sonuçlanmaktadır. Yeni yayınlarınız vereceğimiz eklenti üzerinden otomatik olarak değerlendirmeye alınacağını unutmayın.

Facebook Para Kazanma

Eğer site trafiğinizin büyük bir bölümünü Facebook üzerinden sağlıyorsanız, kesinlikle Audience Network sistemini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Biraz adım adım reklam kurulumu ve hesap ayarlarını anlatacağız.

Öncelikle https://developers.facebook.com/apps/ adresine giderek daha önce oluşturduğumuz uygulamamızı seçerek başlıyoruz. Facebook otomatik olarak “Sayfa adınız – Instant Articles” olarak oluşturacaktır.

Facebook Uygulama seçim ekranı

Facebook uygulamanızı seçtikten sonra karışınıza yapılandırma ekranı gelecektir. Sırası ile Audience Network > Placements bağlantısına gelerek Placement ID değerini kopyalayınız.

Facebook reklam kodu öğrenme

Instant Articles WordPress eklentisinin ayar sayfasına dönerek almış olduğumuz kodu ekleyiniz. Ads bölümü altında yer alan Audience Network Placement ID alanına kodu ekleyerek değişiklikleri kayıt edin.

Facebook reklam kodunu WordPress ekleme

Son olarak App Review kısmına gelerek yazılarınız açık olarak listeleme özelliğini açmamız gerekmektedir.

Facebook hızlı makaleler erişime açma

Tüm ayarları eksiksiz olarak tamamladıysanız, sitenizin mobil sürümünde Facebook hızlı makaleleri sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Facebook Ödeme Alma Ayarları

Ödeme alma adımlarına geçmeden önce dolar hesabınız olması gerektiğini belirmek isteriz. Facebook ödeme işlemlerini dolar üzerinden yapmaktadır. Şuan için TL hesaplarına ödeme vermediğini bildirmek isteriz.

Facebook ödeme hesabınızı oluşturmak için sırasıyla Audience Network > Payout sekmesine gelerek Create / Select Payout düğmesine tıklayın.

Facebook ödemesi almak

Ardından Create new account düğmesine tıklayarak karşınıza gelen pencere üzerinde gerekli alanları doldurmalısınız. Örneğimiz üzerinde yer alan bilgileri kendinize göre düzenlemeniz gerekmektedir.

Facebook ödeme formu 1

Bilgilerinizi tamamlarken Türkçe karakter kullanmadığımızdan emin olun.

Facebook ödeme bildirimi 2

Tax Form ve Admins alanlarını düzenlemeden devam ederek Payment Info adımına geçiniz.

Facebook ödeme bilgisi ekranı

Gerekli bilgileri girdikten sonra ödemeleriniz vermiş olduğunuz banka hesabınıza aktarılacaktır.

Genel Değerlendirme

Facebook Instant Articles, WordPress sitesi sahipleri için gelir elde etme ve yazılarını hızlı bir şekilde servis etmeleri açısından ilgi çekiyor. Tıklama gelirlerinin dolar cinsinden olması ayrıca düşük Google Adsense geliri olan yayıncılar açısından denenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Facebook Hızlı Makaleler hakkında aklınıza takılanları veya sormak istediğiniz sorularınız için yorum yapmaktan çekinmeyin.

72 Yorum
 1. Tufan

  Hocam kolay gelsin daha önce sayenizde amp eklentisini kurmuştum. Şimdi facebook hızlı makaleler olayını kullanmak istiyorum. Facebook sadece hızlı makaleler üzerinden gelen bağlantılarda mı reklam gösteriyor?

  1. WpGurme

   Merhaba Tufan eğer sitemiz içerisinde yer alan kılavuz üzerinden AMP kurulumunu gerçekleştirdiyseniz, AMP eklentisi üzerinden facebook hızlı makaleler desteğini aktif edebilirsin. Birazdan yazımız üzerinde güncelleştirmeler yapacağım.

   1. Sermiyan

    Sen varyaaa nasıl güzel bir insansın ya heykelini yapalım **** beton yetmez kuran çarpsın harika bir anlatım admin çok sağol varol

    1. WpGurme

     Yorumlarımızda lütfen argo içerik kullanmamaya özen gösterelim. İşinize yaradıysa ne mutlu.

 2. Ercan

  Merhabalar,

  Bir sorum olacak. Tüm ayarları yapmama rağmen instant article tüm içeriklerimi değilde arada nadiren 1-2 içeriği hızlı makale olarak yayına alıyor. Facebook API ayarlarında sanırım bir yanlış yapıyorum ama bilemiyorum… Bu arada facebook business kullanıyorum. Neden olabilir acaba!

  1. WpGurme

   Merhaba Ercan,

   Facebook hızlı makaleler kurallarına uymayan bir durum söz konusu olabilir. Facebook sayfan üzerinde yer alan yayınlama araçları sekmesine gitmeli ve ardından sol menü üzerinde yer alan üretim makaleleri kısmına gelerek hatalı olan sayfalarını yada hızlı makaleler kurallarına aykırı olan içeriklerini tespit edebilirsin.

   1. Ercan

    Hızlı makalelerim onaylandı, orada bir problemim yok. Zaten oraya düşmüyor makalelerim çok nadir arada 8 makalemi aldı sadece! wp native article pro kullanıyorum ve tüm ayarları yaptım. Üretim makaleleri tarfından da rss ayarları da ok. rss feed alıyor. Ama yayınladığım makale ne üretim makaleleri kısmına düşüyor ne de hızlı makale olarak yayınlanıyor! API tarafında ekstra bir ayar var mıdır acaba yada yanlış yapmış olabileceğim bir ayar…

    Teşekkür ederim

    1. WpGurme

     Kullandığınız eklenti üzerinde yapılması gereken ayarlardan dolayı bir problem söz konusu olabilir. Eğer kullandığınız eklenti API üzerinden işlevsellik gösteriyor ise mutlaka eklentinin dökümantasyon arşivine göz atmalısınız. Düşük bir ihtimal ancak bunu denemenizi rica edeceğim. Facebook AP alanınıza gidin ardından uygulamanızı seçin ve sol menü de yer alan App Review sekmesine gelin karşınıza gelen ekranda yer alan Make APP_ismi Instant Articles public? şeklinde olan soruyu Yes olarak seçerek kayıt edin. Yayın akışları saat içerisinde 2 yada 3 kez güncelleşmektedir.

 3. yasin

  merhaba hocam ben kurulumu yaptım fakat örneğin anlık makalelerde içerikleri mobilde tek gösteriyor sağa sola kaydırılmıyor fakat bazı sayfalarda içerikleri sağa kaydırıyorum oluyor benim sayfamda olmuyor nerden ayarlanıyor ayrıca içeriğin altına gelince bir önceki makaleler görünmüyor bende tek o makale görünüyor bazı sayfalarda ekranı aşağı çekince diğer eski makalelerde görünüyor. bilginiz varmı bu konu hakkında

  1. WpGurme

   Merhaba Yasin,

   Vermiş olduğumuz eklenti yerine Native Articles yada farklı bir Facebook hızlı makaleler eklentisi ile yerleşim ayarlarını değiştirebilirsin. Ancak Facebook kuralları dışına çıkıldığı durumlarda makalelerinde hatalar oluşabilir.

 4. yasin

  Facebook Instant Articles WordPress Eklentisi den başka facebook için hızlı makale eklentisi varmı hocam ? isimlerini ala bilirmiyim aynı görevi gören ? dediğim gibi yatay jaydırarak ve içerik altında ilgili diğer içerikleride yayınlaya biliyormuyuz otamatik ?

  1. WpGurme

   Her eklenti farklı özelliklere sahip ancak dediğim gibi kurallar çerçevesinde hatalara sebebiyet verebilmektedir. Kullanabileceğiniz diğer Facebook anlık makaleler eklentileri, AMP for WP – Accelerated Mobile Pages for WordPress, WP Native Articles ve Facebook Instant Articles & Google AMP Pages by PageFrog ayrıca codecanyon üzerinde farklı ücretli eklentilerde bulunmakta.

 5. ahmet

  Selam
  hocam şimdi ben bunu kurdum herşey çok güzel ancak uygulama için kazanç elde etmek için ek doğrulama yapmanız gerekiyor ödeme sayfasında en üstte yazıyor . doğrula dediğimde şirket bilgileri tc kimlik no şirket şeması felan istiyor bunu anlamadım nasıl çözerim .

  1. WpGurme

   Merhaba Ahmet, ödeme alma yöntemi olarak resimlerde gösterdiğimiz şekilde işlemleri yaptıysan doğrulama istememesi gerekmektedir. Facebook ödeme alma ayarlarını firma olarak yapılandırmak istersen senden doğrulama istemesi gayet normaldir. Gerekli düzenlemeyi “Account info” sekmesinde yer alan “Account Type” seçeneği üzerinden belirleye bilirsin.

 6. volkan

  merhabalar. paylaşım için tşk ederim. anlattığınız gibi yağptım fakat bu RSS bölümünü bir türlü yapamıyorum. RSS den otomatik çekim yapmıyor “www.siteadı.com/feed/instant-articles” olarak ekledim panelim wordpress developerden kodlarıda ekledim ama nerde hata veriyor çözemiyorum yardımcı olurmusunuz?

  1. WpGurme

   WordPress yönetim alanından Ayarlar > Kalıcı Bağlantılar sekmesine gelerek hiç bir ayarı değiştirmeden Değişikleri kaydet düğmesine basıp tekrar dener misin? Unutmadan RSS akışları anlık yenilenmez, ortalama olarak 15 dk da bir yenilenir.

 7. loading

  Merhaba,

  Konuyla ilgili tek bir sorum olacaktı. Facebook Instant üzerinden para kazanmak için sitenizin ziyaretçi sayısının bir önemi bulunmuyor önemli olan facebook sayfası takipçi sayınız doğru mudur?

  Teşekkürler.

  1. WpGurme

   Facebook sayfanız üzerinde yapılan paylaşımlar mobil kullanıcılar tarafından görüntülendiği taktirde reklam geliri elde edebilirsiniz. Facebook instant articles uyumu olan tüm paylaşımlarınız size reklam geliri sağlayacaktır.

 8. Hamza

  Merhaba hocam site ismi ve sayfa ismi aynı olmak mı zorunda acaba isimler farklı olsa olur mu? Teşekkürler..

  1. WpGurme

   Site ismi ile sayfa isminin aynı olması gerekmiyor, sitenizi Facebook üzerinden doğrulamış olmanız yeterlidir.

 9. Hamza

  sayfa ismi 32 karakterden uzun olduğu için kısaltma yapıyorum yine olmuyor böyle bir uyarı veriyor.
  Uygulama alan adları, Facebook Web Oyunlar URL’si (https), Mobil Site URL’si, Birlik İkilili URL’si, Site URL’si veya Güvenli Sayfa Sekmesi URL’si alanıyla eşleşmelidir. Lütfen bu alanları düzeltin: …com

  1. WpGurme

   Hata aldığınız sayfanın ekran görüntüsünü alıp bize yazın sayfamız üzerinden iletirseniz daha yakından incelemek isteriz.

 10. Hamza

  bi e-posta verirseniz atayım hocam

  1. WpGurme

   Bu bağlantı https://wpgurme.com/bize-yazin/ üzerinde ki formu kullanabilirsiniz.

 11. Enes

  Merhaba Ödeme alma ayarlarında son kısmında “Please correct the following errors” şeklinde bir hata alıyorum yanlış birşeyde yok sebebi nedir hiç karşılaşan var mı bu durumla?

  1. WpGurme

   Ödeme alma bilgilerini görsellerde verdiğimiz şekilde mi doldurdunuz? Eğer öyleyse hata aldığınız kısmı ekran görüntüsü alarak bize yazın sayfamız üzerinden paylaşırsanız daha detaylı cevap verebiliriz.

 12. Orkun

  Merhabalar, instant articles’e yayınlanacak reklam adedi birden fazla olabilir mi? Bir de ödeme her ay ve belli bir ücret yakalandığında mı gerçekleştiriliyor? Bu konuda Türkçe yazılmış makale bulamadım. Şimdiden cevabınız için teşekkürler

  1. WpGurme

   Facebook instant articles reklamlarını birden fazla kullanabilirsiniz bunun bir limiti yok, tabi ki yazı içerik oranınız doğrultusunda yerleşim yapabilirsiniz. Facebook reklam ödemelerinin alt sınırı 100$ olarak limit koymaktadır. 100$ aştığınız taktirde ay içerisinde ödemeniz vermiş olduğunuz hesap üzerine aktarılmaktadır.

   1. Orkun

    Çok teşekkürler. Bu ilgi ve alakanızı sürekli korumanız dileğiyle

    1. WpGurme

     Biz teşekkür ederiz. Aklınıza takılan tüm soruları bize sormaktan çekinmeyin.

     1. Orkun

      Dediğiniz gibi yaptım ancak WordPress Instant Articles eklentisinin içinde tek reklam ekleme yeri var. İkinci reklam için reklam alanından aldığım kodu ekleyecek biryer yok. Ne tavsiye edersiniz?

     2. WpGurme

      Native Articles eklentisini kullanabilirsiniz. Normalde Facebook 300 kelimede 1 reklam gösterimi yapmaktadır. Native Articles eklentisi üzerinden isterseniz bu oranı 250 kelimede 1 gösterim şeklinde düzenleyebilirsiniz.

 13. kadinvsaglik.com

  siteme hemen kurmayı deniyeceğim çok teşekkür ederm özgün ayrıntılı bir yazı

 14. furkan

  Merhaba biz hepsini kurduk lakin panona girince bizi bussnize atiyior ve oradan dashboardada gidilmiyior acilen yardim ederseniz cok sevinirz

  1. WpGurme

   facebook Business üzerinde ta anlamıyla bir bilgimiz bulunmuyor. Facebook yardım merkezini kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

 15. gamelogix

  kurulumu yaptım lakin, bu makaleleri facebook sayfamda nasıl yayınlayacağımı bilmiyorum… üretim makaleleri kısmına geldi hepsi şu an sorun yok… bundan sonra ne yapmam gerekiyor..

  diğer bir sorum da ödeme bilgileri eklerken şu aşamayı bir türlü geçemiyorum, ileriyi tıklıyorum ama ilerlemiyor:
  “https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/t39.2365-6/28228184_158194798172994_857059852038438912_n.jpg?oh=4bc098a89c90eca294af8cf5d47a0a1b&oe=5B028F6F”

  1. WpGurme

   Facebook sayfanız üzerinde normal olarak paylaşım yapmanızdan sonra Facebook otomatik olarak içeriğinizi mobil kullanıcılara instant articles olarak sunacaktır. Vermiş olduğunuz ekran görüntüsü üzerinde yer alan tüm alanları eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir. Doğum tarihiniz, adınız, soy adınız ve bölgeniz gibi.

 16. Bülent

  merhabalar.. ben kurulumu yaklaşık 4 ay önce yapmıştım dahası yaptığımı sanmıştım.. şimdi siteden paylaşım yaptığımda facebook’a link tıklamalarında sadece görsel ve haberin manşeti çıkıyor içerik gözükmüyor.. bu uygulamayı nereden nasıl iptal edebilirim.. teşekkürler…

  1. WpGurme

   Kullandığın eklentiyi WordPress yönetim paneli üzerinden pasifleştirme işleminden sonra Facebook Instant Articles kurulumu yaptığın sayfa üzerinde sırasıyla Yayınlama Araçları > Hızlı Makaleler > Yapılandırma kısmında yer alan web site bağlantılarını kaldırmalısın. Sonrasında Yayın Makaleleri kısmında yer alan makalelerini silerek son işlemi gerçekleştire bilirsin.

 17. Burak

  Merhaba,
  Hocam ben kurulumu gerçekleştirdim. Sonra onay için makalelerimi yolladım fakat hatalı makalelerden dolayı düzeltilmesi için uyarı geldi. Şuan hepsini düzelttim fakat yeniden onaya gönderemiyorum gönder butonu soluk. Nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. iyi çalışmalar.

  1. WpGurme

   Facebook instant articles için kullandığınız RSS yayın akışı adresini değiştirip ardından tekrar orijinal adresinizi ekleyerek tekrar incelenmesi talebinde bulunabilirsiniz.

 18. Barış

  Önecelikle makale için teşekkür ederim. Bende URL nin sahipliğini al kısmında The provided URL is not being accepted because the site has minimal readership, which violates the Instant Article Policies (https://developers.facebook.com/docs/instant-articles/policy/). Please provide a different URL. diye hata mesajı çıkıyor. WP eklentisinde herşeyi doğru yaptığıma eminim sebep ne olabilir?

  1. WpGurme

   Merhaba Barış okur yasın düşük olduğundan dolayı programa dahil olamıyorsun. Sayfanın Facebook beğenisi ne kadar?

   1. Barış

    sayfa begenisi 5000 kadar, peki ortalama ne kadar olmasi gerek okurun?

    1. WpGurme

     Instant Articles bağlantısı için kullandığınız web sitesini yeni mi oluşturdunuz ve trafiği az mı?

     1. Barış

      Site yeni degil, 2008 yılında kurduğum bir haber sitesi. Fakat dönem dönem paylaşım yapılmadı ve birkaç kez silip sıfırdan kurulum yapmıştım.

     2. WpGurme

      Eklemek istediğiniz web sitesini yorum olarak gönderebilir misiniz?

 19. Barış

  batitrakyahaber.net

  1. WpGurme

   Site içerisinde yer alan haberler kısa olduğundan dolayı okunma değeri olmadığı sonucuna varılmış. İçeriğinizi uzun tutarak bir süre sonra yeniden denemenizi tavsiye ederim.

   1. Barış

    Çok teşekkür ederim kardeşim. Hayırlı akşamlar.

 20. BEYTULLAH

  Merhaba hocam öncelikle kolay gelsin diliyorum

  biz buradan girdigim zaman https://instantarticles.fb.com/ açmiş oldugumuz sayfayi neden göremiyoruz peki

  1. WpGurme

   Sayfa üzerinde tam yetkiye sahip misiniz?

   1. BEYTULLAH

    Evet hocam tam yetkiye sahipim aslinda beklemek mi gerekiyor peki

    1. WpGurme

     Site doğrulamadan sonra 72 saate kadar doğrulama süreci bulunuyor.

 21. Anıl

  The provided URL is not being accepted because the site has minimal readership, which violates the Instant Article Policies (“https://developers.facebook.com/docs/instant-articles/policy/”). Please provide a different URL.

  aynı sorunu “https://neyinasilyapmali.com” sitem için alıyorum.

  1. WpGurme

   Sitenizin trafiği düşük olması yada yazılarınızın belirli bir bölümünün düşük kelime sayısına sahip olmasından dolayı şartları yerine getiremiyor olabilirsiniz. Facebook instant listesine eklenen yazılarınıza bir göz atın. Uyarı gelmiş yazıları revize etmenizi öneririz.

 22. Anıl

  Cevabınız için teşekkür ederim. Anlamadığım nokta makaleleri oluşturmadan önce sitemizi yetkilendirmiyor muyuz? Ben bu hatayı site yetkilendirmesi yaparken alıyorum.

  1. WpGurme

   Şuan sitenizin masaüstü sürümü direk olarak AMP olarak geliyor. Kullandığınız AMP eklentisini pasifleştirip ardından önbellek temizliği yaparak sırasıyla işlemleri dener misiniz?

 23. https://herseyhakkindahersey.com/

  Üretim RSS Akışı altında “https://herseyhakkindahersey.com/soguk-alginligi-nedir-soguk-alginligi-hakkinda-her-sey/ URL’sinin sahipliği Hızlı Makaleler için alınmadı. Sayfan için kayıtlı bir URL’ye sahip olduğundan emin ol. Daha fazla bilgi için Hızlı Makaleler belgesindeki Yayınlama Araçlarının URL’ler bölümüne bak.” böyle bir hata alıyorum bir türlü çözemedim yardımcı olabilirsiniz acaba

  1. WpGurme

   Sitenizin sahipliğini Facebook üzerinden doğrulama işlemini yaptığınızdan emin misiniz?

 24. https://herseyhakkindahersey.com/

  Yeni makale oluştur dediğimdede aynı hataya benzer bir hata aldım . lütfen destekleriniz esirgemeyin.hata yazısı “Genel Hatalar: URL’nin Sahipliği Bırakıldı: “https://herseyhakkindahersey.com/thulium-lazer/” URL’sinin sahipliği Hızlı Makaleler için alınmadı. Sayfan için kayıtlı bir URL’ye sahip olduğundan emin ol. Daha fazla bilgi için Hızlı Makaleler belgesindeki Yayınlama Araçlarının URL’ler bölümüne bak.”

  1. WpGurme

   Kullandığın cache eklentisi önbelleği geç oluşturuyor ise yine bu hatayı alabilirsin.

 25. Çetin

  Makalenin Kanonik URL’si Eksik: Bu makale için URL belirtilmedi. Hızlı Makale oluşturmak için bir Kanonik URL’nin sahipliğinin alınması ve HTML içine yerleştirilmesi gerekiyor. Kanonik URL sahipliği alma ve ekleme hakkında daha fazla bilgi almak için Hızlı Makaleler belgesindeki Makaleler Yayınlamanın URL’ler bölümüne bak.

  1. WpGurme

   Facebook Instant Articles için hangi eklentiyi kullanıyorsunuz?

   1. Çetin

    Facebook Instant Articles Settings

    Eklenti budur bu kurdum siteye <

    1. WpGurme

     Facebook Instant Articles eklentisini kurmanız gerekli.

 26. Tuncay

  Rss akışını kabul etmiyor birtürlü , böyle hata veriyor
  URL’nin Sahipliği Bırakıldı
  “https://site.com/sdfsdf/” URL’sinin sahipliği Hızlı Makaleler için alınmadı. Sayfan için kayıtlı bir URL’ye sahip olduğundan emin ol. Daha fazla bilgi için Hızlı Makaleler belgelerindeki Yayınlama Araçları kısmındaki URL’ler bölümüne bak.

  1. WpGurme

   Facebook hızlı makaleler için sitenizi doğrulaması panel üzerinde görünüyor mu?

 27. Akman

  Siz kendiniz hangi sosyalmedya otamatik yazi paylaşmayı kullaniyorsunuz ve hangisi tavsiye ederseniz

  1. WpGurme

   Şuan fs-poster kullanıyoruz ama farklı bir çok eklenti mevcut.

 28. Paperina

  Merhaba,

  Şöyle bir uyarı alıyorum ve RSS makaleleri çekemiyor sanırım ve haliyle 10’dan az gözüktüğü için de değerlendirmeye bile almıyor. 2010’dan beri yayın yapıyoruz. Bine yakın içeriğimiz var ve sayfamız 6 binin üzerinde takipçisi var. Nasıl çözümleyebiliriz bu sorunu?

  URL’nin Sahipliği Bırakıldı
  ……. URL’sinin sahipliği Hızlı Makaleler için alınmadı. Sayfan için kayıtlı bir URL’ye sahip olduğundan emin ol. Daha fazla bilgi için Hızlı Makaleler belgelerindeki Yayınlama Araçları kısmındaki URL’ler bölümüne bak.

  1. WpGurme

   Merhaba siteniz doğrulama adımını doğru yaptığınıza emin misiniz? Almış olduğunuz hata site doğrulamasından kaynaklı gibi görünüyor. Site doğrulama adımının Facebook tarafından yapıldığına eminseniz. Hızlı makaleler yardım ekibine aldığınız hata aksiyonunu bildirmeniz gerekli.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.