WordPress Yorumlarına Beğeni Özelliği Eklenmesi

4 904

WordPress sitenizdeki yorumlara Facebook yorumları gibi ifade özelliği eklemek istiyor musunuz? Kullanıcılarınızın yorumlara ifade bırakması için izin vermek web sitenizin etkileşimini artırabilir. Bu makalede, kullanıcıların WordPress’de ki yorumları beğenmesini veya beğenmemesini nasıl sağlayacağınızı göstereceğiz.

Neden WordPress yorumlar kısmına beğeni özelliği eklemeliyim ?

Yorumlar, kullanıcıların içeriğimizle etkileşimde bulunmasına olanak tanır. Daha fazla kullanıcı katılımı, kullanıcıların sitenizde daha fazla vakit geçirmesi anlamına gelir ve geri dönme ihtimalini yüksektir.
Bununla birlikte, çoğu kullanıcı bir yorum bırakmak için yeterli motivasyona sahip olmayabilir. Onların yapacak başka bir şeyi yoksa, o zaman daha fazla sitenizde kalamazlar.
Kullanıcı katılımını artırmanın başka yolları da vardır. Post reaksiyonlar, puanlama sonrası mesajlar, Beğenilenler Beğenilenler butonu vb. ekleyebilirsiniz. Bunların hepsi kullanıcıları ilgilendiren ve çok çaba gerektirmeyen eylemler sunar.
Aynı şeyi WordPress’de ki yorumları için de yapabilirsiniz. Bu, kullanıcıların yalnızca yazılarınız ile etkileşim kurmalarına değil, aynı zamanda yorumlarla etkileşimde bulunmalarına olanak tanır.
Bunu söyleyerek, kullanıcıların WordPress’de beğeni eklentisi ile yorumları sevmesini nasıl sağlayacağımıza bir göz atalım.

WordPress’e Beğendim Beğenmedim Özelliği Ekleme

Yapmanız gereken ilk şey Comments Like Dislike eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. Eklenti hakkında daha fazla bilgiyi Comments Like Dislike – WordPress Yorum Eklentisi sayfasından edinebilirsiniz.

Eklentiyi etkinleştirme işleminden sonra temel ayarlamaları yapacağız. Şimdi WordPress yönetim panelinden Yorumlar > Comments Like Dislike tıklıyoruz.

blank

Öncelikle, sitenizdeki eklentiyi etkinleştirmek için Status seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretlemeniz gerekir.

Sonra beğeni düğmeleri için konum seçmeniz gerekir. Düğmeleri her yoruma önce(After Comment) veya sonra(Before  Comment) gösterebilirsiniz.

Bir sonraki seçenek gösterim tipini seçmenize olanak sağlar sadece beğenileri(Display Like Only), her ikisi(Display Both) yada beğenilmeme(Display Dislike Only) gibi gösterim seçmenizi sağlar.

Değişikliklerinizi kaydetmek için ayarları kaydet(Save settings) düğmesini tıklamayı unutmayın.

Eklenti aynı zamanda düğme stillerini ve renklerini seçmenize izin verir. Bir şablon seçmek için eklentinin ayarlar sayfasındaki ‘Design Settings’ sekmesine geçin.

Eklenti kendi içerisinde 4 adet şablon ile gelmektedir. Eğer ki kendi sitenize göre düzenleme yapmak isterseniz. Choose Template altından Custom Template seçerek kendi görsellerinizi yükleyerek kullanabilirsiniz.

Artık eklentinin nasıl çalıştığını görmek için sitenizdeki yorumlar içeren herhangi bir sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4 Yorum
 1. Tarık Basayev

  İşte çoğu site sahibinin arayıpta bulamadığı bir konu, bence artık devir bu şekilde işliyor, sosyal paylaşım ve bu beğeni her sitenin olmazsa olmazıdır. Kesinlikle sitelerde kullanılmasını öneririm.

 2. finans para

  çok tşk ederim

 3. Mert

  Teşekkürler hocam, siteye ekledim hemen.

  Konu daha yeni ama bu biraz sade, bildiğiniz daha iyi bir eklenti var mı ? (Webteknoda kullanılan gibi…)

  Bunda verilen oy geri alınmıyor ve iki butonun renklerinin farklı olmasını istiyorum ama eklentide bu imkan bulunmuyor.

  1. WpGurme

   Codecanyon üzerinde ücretli ve gelişmiş eklentiler mevcut bir göz atmanızı önerebilirim.

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.