WordPress Yazılarınızda Geri Bildirimler ve Ping Nasıl Devre Dışı Bırakılır

2 2.640

Eski WordPress yayınlarınızda geri bildirimleri ve pingleri devre dışı bırakmak istiyor musunuz? Geri bildirimler ve pingback’ler, bloglara bağlantılı içerik oluşturduğunuzu bildirir. Bununla birlikte, günümüzde spam göndericileri spam web sitelerinden geri bildirim göndermek için kullanmaktadır. Bu makalede, mevcut WordPress yayınlarındaki geri bildirimleri ve pingleri nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz.

Neden WordPress’de Geri İzleme ve Ping’i Devre Dışı Bırakılmalı?

Bloglamanın ilk günlerinde, geri dönüşler ve pingback sistemi blogların birbirleriyle bağlantılarını bildirme yolu olarak sıkça kullanılıyordu.

Bir makale yazıp arkadaşınızın blogundaki bir yayına bağlantı eklediğinizi varsayalım. Blogunuz otomatik olarak kendi bloguna bir ping gönderecektir.

Bununla birlikte, bugün bu özellik spam gönderenler tarafından binlerce sahte trackback ve ping göndermek için kullanılıyor. Akismet’i kullansanız bile, bu trackback’lerden bazıları denetleme sıranıza girmeye devam edebilir.

WordPress, bu özelliği kapatmanıza izin vermektedir. Bunu Ayarlar »Tartışma sayfasına gidip” Diğer bloglardan yeni makaleler için bağlantı bildirimlerini (geri bildirimler ve geri izlemeler) etkinleştir”seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırarak yapabilirsiniz.

varsayılan makale ayarı

Ancak, yalnızca bunları yayınladığınız yeni makalelerle uygulayacaktır. Tüm eski yayınlarınız hala trackback’lere ve pingback’lere sahip olacak.

Mevcut WordPress yayınlarındaki geri izleme ve pingleri kolayca nasıl devre dışı bırakacağınıza bir göz atalım.

WordPress Yazıları için Geri İzleme ve Pingleri Devre Dışı Bırakma

Önce Yazılar » Tüm yazılar sayfasını ziyaret etmeniz ve ardından ekranın sağ üst köşesindeki Ekran Tercihleri düğmesine basmanız gerekiyor.

wordpress ekran tercihleri

Şimdi sarı renk ile vurguladığımız ‘Sayfa başına gösterilecek öge’ kutucuğunun içine 500 değerini girin ve ardından uygulan butonuna tıklayın. Kullanmakta olduğunuz hostunuz iyi ise 999 da yapabilirsiniz.

Bundan sonra, yazılarınızın listesini yeniden yükleyecek ve artık aynı sayfada 500’e kadar yazıyı tek sayfada gösterecektir.

Ardından, başlık etiketinin yanındaki kutuyu işaretleyerek tüm yazılarınızı seçmeniz gerekiyor.

wordpress toplu seçim

Bundan sonra, Toplu İşlemler açılır listesinden ‘Düzenle’yi seçmeniz ve’ Uygula ‘düğmesine basmanız gerekir.

WordPress size, sayfadaki tüm mesajların seçili olduğu toplu düzenleme kutusunu gösterecektir.

Toplu düzenleme kutusunda, ping seçeneklerini arayıp ardından ‘İzin verme’ olarak değiştirmeniz gerekir.

wordpress toplu yazı düzenleme

Değişiklikleri kaydetmek için güncelle düğmesine tıklamanız yeterlidir. WordPress şimdi seçilen tüm yazılarda ping özelliğini güncelleyecek ve kapatacaktır.

WordPress sitenizde vermiş olduğumuz 500 listeleme değerinden fazla yazınız varsa, bir sonraki sayfaya gidip işlemi tekrarlayın.

Bu makalenin, mevcut WordPress yayınlarındaki geri izleme ve pingleri nasıl kolayca devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olmasını umuyoruz. Aklınıza takılan yada eklemek isteğiniz bir şeyler varsa bize yorum olarak yazmaktan çekinmeyin.

2 Yorum
  1. Muhammet Yılmaz

    Teşekkür ederim yazınız için. Çok faydalı bir makaleydi.

    1. WpGurme

      Rica ederiz. Mutlu bloglamalar (:

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 


Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.