GravityScan Web Sitenizi Zararlı Yazılımlara Karşı Tarayın

2 59

Bu gün, sizi Wordfence ekibinin yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı bir projeyle tanıştırmaktan heyecan duyuyorum. Herhangi bir web sitesinde bulunan kötü amaçlı yazılım ve güvenlik açığı kusurlarını hiç bir program kurmadan Gravityscan.com üzerinden taranabilir yaptılar.

Gravityscan ücretsizdir. Kullanmak için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. ‘https://www.gravityscan.com/’ adresini ziyaret edip web sitenizin URL’sini girmeniz yeterlidir. Daha sonra “Launch Scan” düğmesine basın ve Gravityscan web sitenizi inceleyerek saldırıya uğrayıp uğramadığını ya da herhangi bir güvenlik açığı varsa bunu size rapor olarak gösterecektir.

Web Sitelerinde Kötü Amaçlı Yazılım ve Güvenlik Açığı Tarayıcısı

Gravityscan özellikle web siteleri için tasarlanmıştır. WordPress, Joomla, Drupal, Magento veya vBulletin her platformu algılamak için yeterince akıllıdır. Ardından, güvenlik açıklarının olup olmadığını öğrenmek için yüklediğiniz uygulamalardan her birini dikkatlice inceler. Hatta her uygulamada çalıştığınız uzantıları algılar ve bunları zayıf noktaları açısından kontrol eder.

Gravityscan ayrıca sitenizdeki zararlı yazılımlar için kapsamlı bir tarama gerçekleştirir. Herhangi bir web sitesinde basitçe düzenli tarama yapmanız güvenliğinizi artıracaktır. Daha derin bir analiz istiyorsanız ve taramanızın daha hızlı çalışması için, ücretsiz Gravityscan Accelerator’ı web sitenizin kök dizinine atmanız yeterlidir ve tarama web sitenizin kaynak kodunu inceler. Accelerator ile, taramalar daha hızlı, daha geniş ve daha derindir. Gravityscan Accelerator’ü kullanmak için tek ihtiyacınız olan şey PHP’yi çalıştıran bir web sitesidir. Accelerator, web sitesi kaynak kodunu zararlı yazılımlara karşı daha doğru sonuçlar için tercih edilebilir.

Gravityscan, bu uygulamalarda derin tarama yapabilme ve her uygulamanın, eklentinin ve eklentinin spesifik sürümündeki güvenlik problemlerini ve güvenlik açıklarını belirleme becerisi ile WordPress, Joomla, Drupal, Magento ve vBulletin için gelişmiş güvenlik açığı algılama özelliğini içerir. Gravityscan, desteklenen web uygulamalarımızdan birini çalıştırmamanıza rağmen, herhangi bir web sitesinde kötü amaçlı yazılım ve diğer güvenlik sorunlarını bulma konusunda mükemmel bir iş çıkarmaktadır.

Wordfence kullanıcıları Gravityscan’ın kapsamlı güvenlik açığı taramasından yararlanabilir. Saldırganları durdurmak için Wordfence güvenlik duvarını kullanıyorsanız, sitenizin geri kalanını güvenlik açıkları açısından taramak için Gravityscan’ı da kullanmanızı öneririz.

Arama Motoru Optimizasyonu için Güvenlik

Unutmayın sitenizin güvenliği Google için bir sıralama ölçütüdür. Kendi kulvarınızda 1 numara olmak istiyorsanız, web sitenizin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Web sitenizin kötü amaçlı sitelere yönelik herhangi bir bağlantı içermediğinden ve kötü amaçlı yazılımlardan arındırılmış olduğundan emin olmanız gerektiği anlamına gelir.

Gravityscan, kötü amaçlı yazılım taramasının yanı sıra sitenizdeki bağlantıları analiz eder. Gravityscan, kara listelere karşı bağlantılarınızı kontrol eder ve arama sıralamanıza zarar verebilecek kötü bir üne sahip bir web sitesinden bağlantı alıyorsanız sizi uyaracaktır.

Gravityscan, kötü amaçlı yazılım veya itibarınızı zedeleyebilecek bir şey bulaşmadığından emin olmak için bağlantı verdiğiniz siteleri bile tarar.

Gravityscan ayrıca listede yer almadığınızdan emin olmak için 20’den fazla kara listede sitenizi kontrol eder. Tek bir kara listede olmanız, SEO sıralamalarınızı ve gönderdiğiniz e-postaların spam olarak işaretlenmesine neden olabilir.

Ücretsiz Hızlı ve  Derin Taramalar

Gravityscan, web sitenizin giriş dizinine isteğinize bağlı PHP dosyası olan bir Hızlandırıcı sağlar. Hızlandırıcı, Gravityscan’ın sitenizde gizli malware bulunması ihtimaline karşı web sitenizin kaynak kodunu taramasına izin verir. Gravityscan’ın güvenlik açıkları için daha kapsamlı bir kontrol yapmasına da izin verir.

Hızlandırıcı tamamen güvenlidir ve yalnızca Gravitysan üzerinden bir tarama sırasında sitenize erişebilmesini sağlamak için güçlü genel anahtar şifrelemesi(public key encryption) kullanır.

Gravityscan Accelerator kullanımı ücretsizdir.

Çok yakında sitemizde Gravityscan’ı derinlemesine inceleyeceğiz. O zamana kadar sizde site üzerinden tarama başlatabilir ve yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

 

2 Yorum
  1. Bahri

    Senin siteni tarttım virüs varmış.

    1. WpGurme

      Merhaba Bahri, Belkide bir uyarıyı virus olarak algılamış olabilir misin?

Cevap Gönder

E-posta adresiniz yorumunuzda yayınlanmayacaktır.

 

Sitemizi en iyi şekilde kullanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılmaktasınız. Tamam Detaylı bilgi için tıklayınız.