X

Anti Adblock WordPress Eklentileri

Adblocker kullan kişi sayısı her geçen gün artıyor çünkü doğru reklam servislerini kullanmayan site sayısı ciddi oranda fazla. WordPress siteniz üzerinden gelir elde etmek amacıyla reklam gösterimi yapıyorsanız sitenize gelen kullanıcılar için düzenleme yapmanız şart.

Güncel ve kaliteli içerik sunan siteler reklamlarının okuyucular tarafından görülebilmesini sağlamak için anti reklam engelleyiciler kullanır ve reklam engelleyici(Adblocker) etkinse içerik kilitli kalır ve görüntülenmez. Bu mantıklıdır çünkü düzenli olarak kaliteli içerik oluşturmak kolay değildir. İçerik oluşturmak deneyim, bilgi, araştırma ve bolca zaman isteyen bir iştir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizin büyük bir çoğunluğu reklam engelleyici kullanıyor ise zamanla site geliriniz düşüşe geçecektir.

WordPress sitenizdeki reklamların içeriğinizi okuyan ziyaretçiler tarafından görülebilmesini sağlamak için size kolay bir seçenek sunar. İçeriğinizi okumak isteyen ziyaretçinizin reklam engelleyicisi kullanıp kullanmadığının kontrolünü yapabileceğiniz bazı anti-adblock eklentileri ile gelirinizin düşmesini engel olabilirsiniz.

Anti AdBlocker WordPress Eklentileri

Birazdan kısa bilgiler ile vereceğimiz anti reklam engelleme eklentilerinden sadece bir tanesini WordPress sitenize kurarak kullanınız. Daha önce WordPress eklenti kurulumu yapmadıysanız daha önce yazdığımız makalemize bir göz atmanızı öneririz.

AdBlock X

AdBlock X kapsamlı anti-adblocker özellikleri sunan ücretsiz bir WordPress eklentisidir. Ziyaretçi analizi, geri dönen ziyaretçiler ve sayfa gösterimleri gibi sayaçlar üzerinde kullanılan reklam engelleyici oranını rahatça tespit edebilirsiniz.

Ayrıca bu eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerin ne kadarlık bir kısmın reklam engelleyici uzantı ve eklentileri kapatarak sitenizde gezinmeye devam ettiğini tespit edebilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Adblock Notify

Adblock Notify basit ve sade bir WordPress eklentisidir. Sitenize reklam engelleyici ile giriş yapan kişilere reklam engelleyici eklentilerini kapatmaları için uyarı vermektedir. Bu eklenti mobil uyumludur ve tüm mobil cihazlar ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

Eklenti sayesinde gelen ziyaretçilerinizin ne kadarlık kısmının reklam engelleyici kullandığını tespit edebilirsiniz. Dilerseniz kural belirleyerek sitenize girişlerini durdurabilirsiniz.

Özel Css desteği sayesinde sitenizin tasarımına kolayca entegre edebilirsiniz. Bu özelliği sayesinde diğer eklentilere kıyasla daha rahat bir entegrasyon işlemi gerçekleştire bilirsiniz.

EKLENTİYİ İNDİR

Anti Adblock Adspaces

Oldukça etkili olan bir diğer ücretsiz anti-adblocker WordPress eklentisi. Basit ve çok fazla ayar gerekmeden temel yapması gerekeni eksiz yerine getirmektedir. Sitenize gelen ziyaretçilerinizi kaybetmeden reklam göstermeyi zorunlu kılar.

EKLENTİYİ İNDİR

Ad Blocking Detector

Bu eklenti sayesinde sitenize gelen kullanıcıları reklam engelleyici olanlara farklı içerik göstererek reklam engelleme yazılımlarını devre dışı bırakmalarını sağlamaktadır. Ayrıca eklenti belirlemiş olduğunuz içerik çeşitlerine göre farklı gösterim şekilleri de sunmaktadır.

EKLENTİYİ İNDİR

Sonuç Olarak

Listede vermiş olduğumuz eklentilerin bir kısmı aktif olarak güncelleme almakta ancak bazıları çalışmasına rağmen güncelleme almamaktadır. Diğer bir bilinmesi gereken husus reklam engelleyici kullan kullanıcılar bu uyarılardan dolayı sitenizden hızlıca uzaklaşabilir. Reklam önleyici uzantı veya program kullan kullanıcılarınızı çok sert yaptırımlar yapmadan sitenize uyarılar koymanızı öneririz.

Eklemek istediğiniz yada aklınıza takılan tüm sorular için yorum alanını kullanmaktan çekinmeyin.

Anti Adblock WordPress Eklentileri
3 (60%) 2 Oy verildi.

Yazının son düzenleme zamanı 19 Kasım 2017 19:28

Yorumları Göster (18)

 • Zaten az kazanıyoruz reklam firmaları da bu konuda bir çok kesinti yapıyor. Anti adblock kullanacağım ziyaretçilere reklamları ulaştırmamız gerekiyor

 • Yine çok iyi bir konuya değinmişsiniz hocam. Google reklamları son 6 aydır felaket bir şekilde azaldı vermiş olduğunuz adblock notify eklentisini kurdum şuan ve test ettim süper. Umarım siteye gelen ziyaretçi sayısında azalama olmaz. Reklam kazancını toparlayalım derken ziyaretçi sayısını düşürmeyelim. Sizin özellikle tavsiye ettiğiniz adblock eklentisi var mı?

  • Daha önce de sıkça kafa yorduğumuz bir noktadan yakalamış bulunuyorsunuz bizi. Günlük tekil 3-4K hit alan blog sitelerimizde dahi reklam engelleyici kullanan ziyaretçilerimizi engellemiyoruz. Çünkü son zamanlarda şöyle bir anket yaparak durumu değerlendirdik ve adblock tarzı yazılımları çoğu zaman kullanıcılar film ve dizi siteleri yüzünden tarayıcılarına entegre ediyor. Kumar ve bahis reklamları özellikle de açılır reklamlar kullanıcıları olumsuz etkiliyor. Eklenti seçimizin son derece doğru olmuş bizde Adblock Notify kullanılmasından yanayız ve öneririz. Ama gelen ziyaretçilerinize çok fazla baskı yaparsanız sitenizden çıkacaklarını bilmelisiniz. Bir arkadaşımın günlük tekil ziyaretçisi 7K dan 2K ya kadar geriledi umarım sitenizde bu hususları göz önünde bulundurursunuz.

 • Çok komik eklenti öneriyorsunuz ancak ben sitenizde adblock ile gezebiliyorum ?eklenti kurmadınız çünkü sitenize ne zararı veriyor ?

  • Merhaba Murat, öncelikle belirtmek isterim ki sitemiz üzerinden ciddi Google Adsense geliri elde etmiyoruz. Ancak günlük 15.000 ziyaretçi kapasitesi olan blog sitelerimizde reklam gelirlerimizi düşürmemek için bu eklentileri kullanmak zorundayız. WpGurme reklam politikası olarak diğer benzer sitelerden farklı bir yol izlemektedir. Reklam engelleme yazılımları yüzünden ciddi gelir kaybına uğradığın taktirde önerdiğim eklentilerden biri işine yarayacağını bilmelisin.

 • Selamlar, şu şekilde bir wordpress eklentisi var mıdır? Mesela adblock kullanan bir kişi siteye girdiğinde header menüsünün altında lütfen adblock kullanmayın şeklinde bir uyarı veren ve adblocku kaldırdığımızda o uyarının da ortadan kaybolduğu bir sistem var mıdır?

  • Ücretsiz olarak size önerebileceğim bir eklenti ne yazık ki bulunmuyor. Ancak Ad Blocker Notify eklentisinin ücretli sürümünde farklı gösterim şekilleri ve ayarları mevcut sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Hocam selamlar, yorum yaparken web siteniz kısmında yazdığım siteye girdiğiniz zaman eğer adblock kullanıyorsanız google adsense reklamlarının olduğu yerler boş çıkmıyor onun yerine kullanıcıyı rahatsız etmeyecek bir uyarı mesajı çıkıyor. Bu işlemi biz de yapabiliyor muyuz? Sadece sitemizde bulunan belli bir reklam türüne bunu yapabilirsek hem kullanıcıyı rahatsız etmeyiz hem de güzel bir uyarı sistemi yapabiliriz diye düşünüyorum. Bu işi yapan bir eklenti var mıdır acaba?

  • Codecanyon üzerinde ücretli adblock eklentileri var onlardan birini satın alarak istediğiniz düzenlemeyi yapabilirsiniz.

 • Merhaba. All In One SEO Pack'ın ücretli sürümüne geçmek ne gibi avantajlar sağlar. Bu konuyu çok merak ediyorum. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim ..Emeğinize sağlık...

  • PRO sürümünde WooCommerce desteği, kategori özelleştirme, etiket özelleştirme ve özel taksonomi özelleştirmek için ek ayarlara sahip olmaktasınız.

  • SEO eklentileri sıralamanızı yükseltmeniz de yardımcı olur. İçeriğiniz Google açısından istenilen şekilde hazırlanmamış ise PRO sürümünü kullanmanız size fazladan bir geri dönüş sağlamaz. Biz her projemizde Yoast seo kullanıyoruz. Sadece haber sitesi için ücretli sürümüne geçme ihtiyacı duymuştuk. Doğru içerik ve meta açıklamaları siteniz için yeterlidir.

 • AdBlock Notify eklentisi yıllardır güncellenmiyor ve açıkçası artık işe yaramıyor.
  Geçen deneyeyim dedim panelde php hatası veriyor dolayısıyla siteyi yavaşlatıyor.
  Eklentinin Wordpress sayfasında yapımcının kendisi de belirtmiş Bu eklenti bir çok reklam engelleme yazılımı tarafından kara listeye alındı işe yaramayabilir diye.
  Yazıyı güncelleyip bu eklentiyi önerilenlerden kaldırmanızı öneririm.

  • Selam Furkan bir çok sitemizde aktif olarak Ad Blocker Notify eklentisini kullanıyoruz. WordPress arka planında bir sorun ile karşılaşmadık açıkçası. Yaşadığın sorunu biraz daha detaylı anlatabilir misin? Belki bizimde gözümüzden kaçan bir noktayı tespit etmiş olabilirsin.

 • Hocam merhaba. Adguard, adblock gibi bunları kullananları engellemek için eklenti var mıdır wordpress için ?

Sitemizi geliştirmek üzere çerezler kullanıyoruz.